Kancelaria GESSEL partnerem międzynarodowej konferencji promującej arbitraż w transakcjach M&A

01.06.2015 Aktualności

Kancelaria GESSEL była partnerem międzynarodowej konferencji organizowanej przez Sąd Arbitrażowy Lewiatan. 28 i 29 maja do Warszawy już po raz trzeci zawitali jedni z najwybitniejszych na świecie ekspertów, zajmujących się arbitrażem w transakcjach fuzji i przejęć. Konferencja „ 2015 Dispute Resolution in M&A Transactions ”, organizowana przez Sąd Arbitrażowy Lewiatan, to jedyne tak duże i specjalistyczne wydarzenie w tej części Europy poświęcone w całości arbitrażowi transakcyjnemu w obszarze fuzji i przejęć. Odbywa się ono co dwa lata już od roku 2010, na bieżąco analizując wyzwania i wyznaczając trendy w tej dziedzinie. Wszystkie edycje przyciągnęły nad Wisłę najwybitniejszych światowych specjalistów, dzięki czemu panele dyskusyjne i rozmowy kuluarowe wzbogacały prawników regionu CEE o specjalistyczną i niedostępną nigdzie indziej wiedzę.

Także w tegorocznej edycji konferencji nie zabrakło intelektualnych atrakcji. Prelekcje skupione były na taktyce prowadzenia sporów, środkach obrony oraz wyzwaniach stojących przed arbitrażem w dziedzinie fuzji i przejęć.

Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, Prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan oraz autorka koncepcji konferencji mówi: „Tradycyjnie, początek dyskusji stanowiło omówienie arbitrażowych <gorących tematów> i aktualności. Kolejne panele poświęcone były problematyce dowodowej oraz problemom praktycznym związanym z ugodami inwestycyjnymi. Dyskusję wzbogaciły także wybrane przypadki transakcji oraz sporów powstałych na ich tle, wybranych z praktyki polskich i międzynarodowych kancelarii prawniczych. Drugiego dnia konferencji obrady zorganizowane były w formule <okrągłych stołów>, dyskusji nad wybranymi zagadnieniami problemowymi w dziedzinie arbitrażu”.

Wśród uczestników – przedstawiciele ponad 20 krajów, którzy swoją obecnością potwierdzają, że Sąd Arbitrażowy Lewiatan staje się wiodącym centrum arbitrażowym w tej części Europy.

Prelegenci to wybitni praktycy – przedstawiciele środowiska arbitrażowego z Polski, Europy, USA, Afryki, Ameryki Południowej i Azji. W czasie konferencji obchodzono również jubileusz prof. Jerzego Rajskiego.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

20.06.2024

Ochrona sygnalistów – przewodnik dla firm

Prezydent podpisał ustawę o ochronie sygnalistów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem dla firm, który ułatwi przedsiębiorcom dostosowanie się d...

Aktualności
Ochrona sygnalistów – przewodnik dla firm

20.06.2024

Jesteśmy partnerem Konferencji „2nd US-CEE Connection Weekend: US and EU Perspectives on ESG: Towards a Sustainable World or a Dangerous Utopia?”

W ramach wydarzenia, nasi eksperci Barbara Tomczyk oraz Piotr Paprota, z zespołu arbitrażu oraz GESSEL for Climate - poprowadzą 28 czerwca warsztaty "ESG Disputes and Ar...

Aktualności
Jesteśmy partnerem Konferencji „2nd US-CEE Connection Weekend: US and EU Perspectives on ESG: Towards a Sustainable World or a Dangerous Utopia?”
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys