Kancelaria GESSEL reprezentowała Impact Clean Power Technology S.A. oraz Halny Cyprus Limited w postępowaniu przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącym zgody na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy Energy Storage Management Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Planowana działalność utworzonego przedsiębiorcy będzie obejmować działalność na rynku elektromobilności oraz szeroko pojętej energetyki, jednak głównym obszarem jego aktywności będzie wynajem, leasing lub dzierżawa baterii elektrycznych do pojazdów (w szczególności do pojazdów komunikacji miejskiej) wraz z infrastrukturą, a także do innych urządzeń wykorzystujących do napędu energię elektryczną.

Halny, jako spółka holdingowa, wchodzi w skład grupy Wento, prowadzącej w Polsce działalność w zakresie rozwoju projektów farm wiatrowych i fotowoltaicznych, ich budowy i zarządzania procesem inwestycyjnym oraz operowania, w tym w zakresie produkcji i sprzedaży energii elektrycznej. Z kolei ICPT działa na europejskim rynku produkcji i serwisu baterii (litowo-jonowych) do pojazdów elektrycznych.

To kolejna zgoda dla klientów, których reprezentowała kancelaria GESSEL. W styczniu UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Catermed S.A. z siedzibą w Krakowie przez spółkę Naprzód S.A z siedzibą w Krakowie, zajmującą się m.in. świadczeniem usług cateringowych. W obu przypadkach nad projektami pracowały Bernadeta Kasztelan-Świetlik i Karolina Krzal.