Kancelaria GESSEL doradzała funduszowi Sunfish Partners w rundzie inwestycyjnej, w ramach której fundusz razem z Chiratae Ventures i Joyance Partners, zainwestowali w Aether Biomedical.

Wsparcie finansowe funduszy pomoże firmie wprowadzić na rynek swój pierwszy flagowy produkt Zeus, bioniczną kończynę dla osób po amputacji kończyn górnych.

Zespołem GESSEL pracującym nad tym projektem kierowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny, współpracując z Weronika Zdeb, starszym prawnikiem, adwokatem. Doradztwo GESSEL obejmowało kompleksową obsługę prawną, w tym negocjacje umowy inwestycyjnej oraz dokumentów korporacyjnych i technicznych.

Aether Biomedical to firma zajmująca się robotyką medyczną, specjalizującą się w przetwarzaniu biosygnałów i kończyn bionicznych dla osób po amputacji kończyn górnych.

Sunfish Partners to fundusz venture capital działający w Belinie i w Warszawie, który jako jeden z nielicznych niemieckich funduszy aktywnie operuje na polskim rynku start-upowym. Celem Sunfish Partners jest współpraca z założycielami start-upów cechującymi się silnym zapleczem w dziedzinie data science lub inżynierii, którzy wykorzystują nowe technologie, aby inaczej spojrzeć na istniejące branże lub pomóc w budowaniu branż przyszłości. Sunfish Partners przyciągnął wielu polskich i międzynarodowych przedsiębiorców oraz inwestorów.