Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną w transakcji sprzedaży większościowego pakietu akcji spółki 1C Entertainment S.A. na rzecz globalnej korporacji Tencent.

Nasze wsparcie obejmowało doradztwo prawne na rzecz Spółki i jej polskich akcjonariuszy mniejszościowych w procesie negocjacji dokumentacji transakcyjnej, oraz doradztwo z zakresu prawa antymonopolowego, a także koordynację zamknięcia transakcji. Projekt prowadzony był przez Karola Sokoła, partnera.

Zamknięcie transakcji nastąpiło w połowie listopada, a jej upublicznienie w lutym 2022 roku.

1C Entertainment S.A. to międzynarodowa grupa kapitałowa z siedzibą w Warszawie. Grupa współpracuje z największymi producentami gier wideo we wszystkich obszarach działalności oraz realizuje własne projekty deweloperskie i wydawnicze. Najważniejsze spółki Grupy 1C Entertainment to Cenega zajmująca się dystrybucją gier wideo, produkcją i sprzedażą odzieży i gadżetów związanych z filmami i grami, Muve świadcząca usługi cyfrowej dystrybucji gier, prowadząca sklepy internetowe z grami i gadżetami, Qloc, światowej klasy firma oferująca specjalistyczne usługi dla branży gier wideo (takie jak usługi programistyczne, testy i lokalizacja) i 1C Online Games, wydawca i producent gier przeznaczonych na wszystkie platformy.

Tencent jest międzynarodową korporacją inwestycyjną, jedną z największych firm internetowych i technologicznych, a także największą firmą z branży gier i mediów społecznościowych na świecie. Jego liczne usługi obejmują sieci społecznościowe, muzykę, portale internetowe, e-commerce, gry mobilne, usługi internetowe, systemy płatności, smartfony i gry online dla wielu graczy, które należą do największych i najbardziej popularnych na świecie.