Kancelaria GESSEL wspierała właścicieli Spółki Modular System Sp. z o.o. z siedzibą w Ogorzelicach w transakcji przygotowania do oraz sprzedaży części udziałów spółki na rzecz Funduszu Enterprise Investors

13.10.2021 Aktualności

Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz spółki Modular System Sp. z o.o. z siedzibą w Ogorzelicach – największego polskiego producenta kontenerów użytkowych i systemów modułowych. W wyniku transakcji fundusz Enterprise Investors wszedł w posiadanie około 36% udziałów w spółce. Transakcja, wymagała zgód Prezesa UOKiK.

Doradztwo obejmowało m.in. przygotowanie i prowadzenie transakcji, analizy i negocjacje dokumentacji transakcyjnej oraz zamknięcie transakcji i czynności potransakcyjne.

Całą transakcję i wszystkie jej etapy prowadził Piotr Schramm, partner, adwokat, szef działu risk&support, szef działu procesowego oraz działu GesselTech Law, zajmujący się także praktyką M&A. Przy wybranych czynnościach uczestniczył Michał Boryczka, managing associate, radca prawny.

Modular System Sp. z o.o. jest liderem rynku produkcji kontenerów użytkowych i budownictwa modułowego w technologii opartej o stalową ramę, która jest rozwiązaniem pierwszego wyboru dla budynków tymczasowych w segmencie niemieszkalnym (np. budynki biurowe, pomieszczenia socjalne, kontenery wojskowe). 

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizujemy się w wykupach spółek średniej wielkości oraz finansowaniu rozwoju dynamicznie rosnących przedsiębiorstw. Działa od 1990 roku i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 miliarda EUR. Fundusze te zainwestowały ponad 2 miliardy EUR w 147 spółek działających w różnych sektorach gospodarki. Fundusze te zakończyły inwestycje w 135 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 4.2 miliarda EUR.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!