Kolejne śniadanie biznesowe z cyklu prawo pracy w praktyce w Kancelarii GESSEL

07.11.2017 Aktualności

W dniu 6 listopada 2017 r. odbyło się kolejne śniadanie biznesowe z cyklu prawo pracy w praktyce: Outsourcing pracowniczy i inne formy korzystania z pracy (podstawy prawne, szanse, ryzyka)

Celem organizowanych przez Kancelarię GESSEL spotkań z serii dotyczącej prawa pracy w praktyce przedsiębiorstw jest przybliżanie uczestnikom aktualnych problemów oraz omówienie praktycznych aspektów stosowania prawa pracy.

Ostatnie spotkanie poświęcone było omówieniu podstaw prawnych i najnowszych tendencji w zakresie outsourcingu pracowniczego i pokrewnych form korzystania z pracowników. Różne formy korzystania z zewnętrznych usług w zakresie zapewnienia pracy są powszechnie wykorzystywane przez pracodawców. Powody tej popularności są różne, od optymalizacji kosztów, poprzez narzucone „blokady etatów” po kwestie organizacyjne. O ile sama koncepcja wpisuje się w wizję nowoczesnego zatrudnienia – odejścia od pracy „etatowej” w kierunku pracy „projektowej”, to brak jednoznacznych regulacji może stanowić istotne ryzyko dla pracodawcy: od możliwości kwestionowania (tak przez zatrudnionych jak i władze) tego kto jest rzeczywistym pracodawcą, poprzez zagadnienie odpowiedzialności, zarówno za czynności pracowników i kontrahenta ich zatrudniającego, aż po kwestie związane z poufnością i regulacjami dotyczącymi zakazu prowadzenia działalności konkurencyjnej.

Prelekcję poprowadzili Dorota Bryndal, wspólnik, radca prawny oraz Adam Kraszewski, radca prawny, managing associate.

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminaria organizowane przez ekspertów Kancelarii!

pb060144 1024x768

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.05.2024

Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

Wszyscy zdający w tym roku egzaminy zawodowe otrzymali już wyniki i wszystkie są pozytywne! Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla Adrianny Andruszewski...

Aktualności
Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

28.05.2024

Cykl webinarów podatkowych!

Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów podatkowych. Pierwsze spotkanie poświęcimy unijnym zmianom w podatku u źródła. Podczas szkolenia omówimy m.in.: - Jakie ...

Aktualności
Cykl webinarów podatkowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys