W dniach 18-19 października odbędzie się konferencja organizowana przez MMC Polska pt. Praktyczne aspekty ochrony niematerialnych zasobów przedsiębiorstwa. Jest ona skierowana przede wszystkim do dyrektorów i kierowników działów prawnych, prezesów, członków zarządu, dyrektorów zarządzających, radców prawnych, adwokatów, działów compliance oraz działów ds. bezpieczeństwa informacji. 

Główne zagadnienia:

  • Roszczenia cywilnoprawne przysługujące przedsiębiorcy, którego tajemnica została naruszona
  • Umowy zachowania poufności i klauzule konkurencyjne
  • Tajemnica przedsiębiorstwa w stosunkach z organami administracji publicznej
  • Zabezpieczenie tajemnicy w postępowaniach przed prezesem UOKiK
  • Skuteczne praktyki ochrony danych cyfrowych
  • Ochrona intelektualnego kapitału przedsiębiorstwa
  • Zabezpieczenie produktu przed wprowadzeniem na rynek
  • Reforma systemu ochrony własności przemysłowej

Krzysztof Jasiński wygłosi prelekcję na temat "Tajemnica przedsiębiorstwa spółki w relacjach z potencjalnym inwestorem – zabezpieczenie przed nieuprawnionym wykorzystaniem lub ujawnieniem". 

 

 

Krzysztof JasińskiRadca prawny, managing associate, Kancelaria GESSEL

Specjalizuje się w fuzjach i przejęciach, bankowości i finansach, przeprowadzaniu analiz due diligence, prawie spółek i prawie handlowym. Z Kancelarią GESSEL związany jest od stycznia 2016 roku. W ramach swojej praktyki prowadzi transakcje fuzji i przejęć oraz nadzoruje i koordynuje prace młodszych prawników i zespołu transakcyjnego, doradza funduszom private equity, prywatnym inwestorom, startupom, występując zarówno po stronie sprzedawcy, jak i kupującego. Zajmuje się analizą i przygotowaniem dokumentów na każdym etapie procesu transakcyjnego, począwszy od negocjowania umów o zachowaniu poufności, budowy data room, przygotowywania odpowiedzi na zadane przez doradców pytania. Opracowuje również projekty umów transakcyjnych oraz prowadzi negocjacje. Przeprowadza procesy restrukturyzacyjne. Wspiera klientów w działaniach potransakcyjnych, w szczególności na etapie dostosowania działalności nabytej spółki do funkcjonowania grupy kupującego.  Autor artykułów z zakresu prawa handlowego i cywilnego (m.in. w Przeglądzie Prawa Handlowego i w Przeglądzie Sądowym), a także współautor publikacji m.in. „Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami”, "Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością" oraz „Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekształcanie spółek. Komentarz”.
 

 

Program konferencji

Rejestracja

Zachęcamy do skorzystania z kodu rabatowego obniżającego cenę rejestracji o 10% → PRSO10.