Maja Frontczak weźmie udział w konferencji „Młodzi a klimat – rola młodego pokolenia w tworzeniu zrównoważonej Polski przyszłości”

19.08.2021 Aktualności Arbitraż

21 sierpnia 2021 r. w godzinach 12:00-15:30 w Domu Innowacji Społecznych – Marzyciele i Rzemieślnicy przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie odbędzie się konferencja „Młodzi a klimat – rola młodego pokolenia w tworzeniu zrównoważonej Polski przyszłości„.

Jedną z prelegentek będzie Maja Frontczak, radca prawny w zespole arbitrażowo – procesowym, liderka zespołu GESSEL for Climate, która podczas panelu dyskusyjnego opowie o pierwszych w Polsce polskich obywatelskich pozwach klimatycznych opracowanych wspólnie z Fundacją ClientEarth.

Konferencja ma na celu podjęcie tematów istotnych w XXI wieku i zaoferowanie młodym ludziom przestrzeni do zdobycia wiedzy i dyskusji. Podczas paneli dyskusyjnych poruszone zostaną tematy m.in. odpowiedzialności państwa z tytułu zmian klimatycznych oraz niekonwencjonalnych źródeł energii. W debacie skonfrontowane zostaną również poglądy przedstawicieli młodzieżowych frakcji partii politycznych na temat transformacji energetycznej oraz pomysły na czerpanie energii w kolejnych latach.

Harmonogram wydarzenia:

12:00-12:15 – Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia

12:15-13:45  – Odpowiedzialność prawna Skarbu Państwa z tytułu zmian klimatycznych

14:00-15:00 – Prelekcja dot. energii atomowej

O organizatorach:

IREPSO to fundacja, której podstawą działania jest praca na rzecz rozwoju edukacji prawnej i społeczeństwa obywatelskiego w Polsce poprzez współpracę ze specjalistami szczególnie z dziedziny prawa oraz polityki młodzieżowej.

V4SDG to organizacja non-profit, kierowana przez młodych profesjonalistów z Grupy Wyszehradzkiej, których priorytetem jest ułatwianie współpracy w zakresie Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ na terenie V4.

Rejestracja na wydarzenie (stacjonarnie)

W wydarzeniu można wziąć udział w formie stacjonarnej i online (udział jest bezpłatny).

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Autorzy

14. Maja Frontczak 772x1158

Maja Frontczak

Counsel
Radca prawny

Arbitraż | Procesy sądowe

Maja Frontczak

Maja Frontczak

Counsel
Radca prawny

Specjalizuje się w postępowaniach sądowych oraz krajowych i międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych (w tym m.in. przed Sądem Arbitrażowym ICC, Swiss Arbitration Centre, czy Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie). Doświadczenie zdobywała w wiodących kancelariach, w których reprezentowała klientów przed polskimi oraz zagranicznymi sądami i instytucjami (takimi jak Komisja Nadzoru Finansowego, Europejski Trybunał P...

Mogą Cię zainteresować

08.05.2024

Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

Dołączenie do tej prestiżowej organizacji to dla nas ogromne wyróżnienie i okazja do dalszego rozwoju naszych międzynarodowych relacji biznesowych. Jesteśmy dumni, że m...

Aktualności
Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys