Małgorzata Badowska została Wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF

03.10.2018 Aktualności

Małgorzata Badowska dołączyła do Rady Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF (Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci). Została wybrana na czteroletnią kadencję na stanowisko Wiceprzewodniczącej.

Mec. Badowska w swojej działalności skupia się nie tylko na pracy zawodowej, ale podejmuje również szereg działań społecznych oraz bierze aktywny udział w działalności charytatywnej.

Znalezione obrazy dla zapytania unicef logo to organizacja świadcząca pomoc humanitarną i rozwojową, działająca na rzecz dzieci. UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. W krajach rozwiniętych, w tym także w Polsce, działają Komitety Narodowe UNICEF – organizacje pozarządowe, które otrzymały od UNICEF mandat pozwalający na reprezentowanie organizacji w danym kraju. Do ich statutowych zadań należy reprezentowanie interesów dzieci, działanie na rzecz respektowania ich praw oraz gromadzenie funduszy na projekty pomocy dzieciom prowadzone w krajach rozwijających się.

Rada jest organem kontroli wewnętrznej o uprawnieniach inicjatywnych, opiniodawczych i nadzorczych. Członkowie Rady pełnią tę funkcję społecznie i nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

28.03.2024

Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

Wyróżnienie indywidualne jako „Leading Individual” w kategorii Dispute Resolution otrzymała dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Kancelaria i jej prawnicy są rek...

Aktualności
Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

19.03.2024

Nowe Wydanie Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych!

Nowe Wydanie Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych!  Miło nam poinformować, że ukazało się drugie wydanie niezbędnika każdego specjalisty prawa korporacyjnego - "Ko...

Aktualności
Nowe Wydanie Komentarza do Kodeksu Spółek Handlowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!