Mec. Christian Schmidt autorem publikacji o prawie gospodarczym w Polsce dla Swiss Business Hub

08.02.2016 Aktualności

Mec. Christian Schmidt, wspólnik w kancelarii GESSEL, który kieruje zespołem German Desk, stworzył opracowanie przedstawiające najważniejsze regulacje prawne dla przedsiębiorców szwajcarskich zainteresowanych eksportem do Polski, inwestycjami w Polsce lub nawiązaniem współpracy z przedsiębiorcami polskimi. Opracowanie powstało we współpracy ze Swiss Business Hub, oficjalnym partnerem Switzerland Global Enterprise w Polsce.

Opracowanie mec. Schmidta dokonuje przeglądu szeregu istotnych z punktu widzenia przedsiębiorcy zagranicznego dziedzin prawa oraz prawnych uwarunkowań importu i wprowadzania produktów na rynek krajowy, m.in. w zakresie prawa celnego i podatkowego, prawa umów handlowych, prawa spółek, prawa własności intelektualnej i prawa pracy. Zagadnienia niezbędne do zaistnienia i funkcjonowania przedsiębiorcy w obrocie gospodarczym w Polsce zostały w opracowaniu ujęte w sposób kompleksowy, ze względu zaś na walory praktyczne opracowania szczególny nacisk położono na przystępne i przejrzyste podanie tematu.

Swiss Business Hub jest organizacją, której głównym celem jest wspieranie stosunków gospodarczych pomiędzy Polską a Szwajcarią oraz doradztwie małym i średnim przedsiębiorstwom ze Szwajcarii i Lichtensteinu zainteresowanym inwestycjami na polskim rynku. Swiss Business Hub udziela również podstawowych informacji na temat rynku polskiego, które publikowane są w zasobach centralnej platformy informacyjnej Switzerland Global Enterprise.

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

08.05.2024

Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

Dołączenie do tej prestiżowej organizacji to dla nas ogromne wyróżnienie i okazja do dalszego rozwoju naszych międzynarodowych relacji biznesowych. Jesteśmy dumni, że m...

Aktualności
Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys