Michał Pochodyła wyróżniony w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2014

30.09.2014 Aktualności

Michał Pochodyła, counsel, prawnik, LL.M. w kancelarii GESSEL, został wyróżniony w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2014, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Michał Pochodyła specjalizuje się w arbitrażu handlowym i inwestycyjnym, rozwiązywaniu sporów gospodarczych i doradztwie przy przygotowaniu, negocjowaniu i wykonywaniu umów handlowych w różnych sektorach gospodarki. Posiada doświadczenie w pracy na rzecz renomowanych międzynarodowych kancelarii prawnych w Londynie i w Warszawie. Brał udział w międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych prowadzonych według regulaminów czołowych instytucji arbitrażowych, takich jak ICC, LCIA, SCC, VIAC oraz w arbitrażu ad hoc na przykład według Regulaminu Arbitrażowego UNCITRAL toczących się między innymi w Hadze, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Warszawie czy w Wiedniu. Posiada doświadczenie w prowadzeniu sporów o międzynarodowym charakterze powstających w sektorach naftowym i gazowym, energetycznym, budowlanym, finansowym, bankowym, IT oraz w transakcjach sprzedaży towarów, M&A lub joint venture. Uczestniczy również w krajowych i międzynarodowych postępowaniach sądowych związanych z arbitrażem.

Kapituła Dziennika Gazety Prawnej brała w tym roku pod uwagę takie kryteria jak innowacyjność, kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych oraz wiedza, najlepiej pogłębiana w ramach pracy naukowej. Szczególnie cenne były szczegółowe rekomendacje klientów, informacje o prowadzonych projektach i postępowaniach oraz skala zaangażowania pro bono.

W tym roku w kapitule zasiedli: Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna Dziennika Gazety Prawnej, Agnieszka Tałasiewicz, partner zarządzający kancelarii Ernst & Young Tałasiewicz i Wspólnicy, Ewelina Skocz, HR & project manager w firmie doradczej BC Systems, Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Izby Radców Prawnych, Waldemar Koper, prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Marcin Radwan-Röhrenschef, członek Rady Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych oraz przedstawiciel LexisNexis Polska.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!