Michał Pochodyła wyróżniony w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2014

30.09.2014 Aktualności

Michał Pochodyła, counsel, prawnik, LL.M. w kancelarii GESSEL, został wyróżniony w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2014, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Michał Pochodyła specjalizuje się w arbitrażu handlowym i inwestycyjnym, rozwiązywaniu sporów gospodarczych i doradztwie przy przygotowaniu, negocjowaniu i wykonywaniu umów handlowych w różnych sektorach gospodarki. Posiada doświadczenie w pracy na rzecz renomowanych międzynarodowych kancelarii prawnych w Londynie i w Warszawie. Brał udział w międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych prowadzonych według regulaminów czołowych instytucji arbitrażowych, takich jak ICC, LCIA, SCC, VIAC oraz w arbitrażu ad hoc na przykład według Regulaminu Arbitrażowego UNCITRAL toczących się między innymi w Hadze, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Warszawie czy w Wiedniu. Posiada doświadczenie w prowadzeniu sporów o międzynarodowym charakterze powstających w sektorach naftowym i gazowym, energetycznym, budowlanym, finansowym, bankowym, IT oraz w transakcjach sprzedaży towarów, M&A lub joint venture. Uczestniczy również w krajowych i międzynarodowych postępowaniach sądowych związanych z arbitrażem.

Kapituła Dziennika Gazety Prawnej brała w tym roku pod uwagę takie kryteria jak innowacyjność, kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych oraz wiedza, najlepiej pogłębiana w ramach pracy naukowej. Szczególnie cenne były szczegółowe rekomendacje klientów, informacje o prowadzonych projektach i postępowaniach oraz skala zaangażowania pro bono.

W tym roku w kapitule zasiedli: Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna Dziennika Gazety Prawnej, Agnieszka Tałasiewicz, partner zarządzający kancelarii Ernst & Young Tałasiewicz i Wspólnicy, Ewelina Skocz, HR & project manager w firmie doradczej BC Systems, Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, Dariusz Sałajewski, prezes Krajowej Izby Radców Prawnych, Waldemar Koper, prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, Marcin Radwan-Röhrenschef, członek Rady Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych oraz przedstawiciel LexisNexis Polska.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!