Dzisiaj ukazała się publikacja "Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami". Prawnicy Kancelarii GESSEL omawiają w niej regulację prostej spółki akcyjnej, wprowadzonej do polskiego porządku prawnego z dniem 1 lipca 2021 r.

 

Komentarz ukazał się nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Autorzy – przede wszystkim praktykujący doradcy transakcyjni – korzystając ze swojego bogatego doświadczenia w obsłudze podmiotów gospodarczych, przybliżyli problematykę nowej spółki kapitałowej, w szczególności na gruncie znanych już problemów z bieżącym funkcjonowaniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej.

W komentarzu kompleksowo omówiono sposób zawiązania spółki, kompetencje jej organów oraz czynności niezbędne w jej codziennym funkcjonowaniu – zarówno te inkorporowane w modelu dualistycznym, jak i w będącym nowością w polskim systemie prawnym modelu monistycznym (unitarnym).

Analizę poszczególnych regulacji prawnych uzupełnia zbiór wzorcowych dokumentów i pism mogących mieć zastosowanie w funkcjonowaniu prostej spółki akcyjnej. Wzory pism zawarte w publikacji są dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony – po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Komentarz został napisany pod redakcją naukową Marcina Macieszczaka, partnera zarządzającego, Macieja Kożuchowskiego, partnera i dr Bartłomieja Woźniaka, managing associate. Swój wkład merytoryczny w postaci artykułów autorskich wnieśli także: Małgorzata Badowska, partner, Maciej Boryczko, managing associate, Krzysztof Jasiński, managing associate, Karolina Krzal-Kwiatkowska, managing associate, Małgorzata Wiśniewska, starszy prawnik, Piotr Tracz, prawnik, a także Paulina Maciąg i Michał Trociuk.

 

Książkę można zakupić na stronie www.profinfo.pl

Zachęcamy do lektury!