Nasi eksperci współautorami nowej publikacji pt. „Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami”

23.06.2021 Aktualności

Dzisiaj ukazała się publikacja „Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami”. Prawnicy Kancelarii GESSEL omawiają w niej regulację prostej spółki akcyjnej, wprowadzonej do polskiego porządku prawnego z dniem 1 lipca 2021 r.

 

Komentarz ukazał się nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska. Autorzy – przede wszystkim praktykujący doradcy transakcyjni – korzystając ze swojego bogatego doświadczenia w obsłudze podmiotów gospodarczych, przybliżyli problematykę nowej spółki kapitałowej, w szczególności na gruncie znanych już problemów z bieżącym funkcjonowaniem spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej.

W komentarzu kompleksowo omówiono sposób zawiązania spółki, kompetencje jej organów oraz czynności niezbędne w jej codziennym funkcjonowaniu – zarówno te inkorporowane w modelu dualistycznym, jak i w będącym nowością w polskim systemie prawnym modelu monistycznym (unitarnym).

Analizę poszczególnych regulacji prawnych uzupełnia zbiór wzorcowych dokumentów i pism mogących mieć zastosowanie w funkcjonowaniu prostej spółki akcyjnej. Wzory pism zawarte w publikacji są dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony – po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Komentarz został napisany pod redakcją naukową Marcina Macieszczaka, partnera zarządzającego, Macieja Kożuchowskiego, partnera i dr Bartłomieja Woźniaka, managing associate. Swój wkład merytoryczny w postaci artykułów autorskich wnieśli także: Małgorzata Badowska, partner, Maciej Boryczko, managing associate, Krzysztof Jasiński, managing associate, Karolina Krzal-Kwiatkowska, managing associate, Małgorzata Wiśniewska, starszy prawnik, Piotr Tracz, prawnik, a także Paulina Maciąg i Michał Trociuk.

 

Książkę można zakupić na stronie www.profinfo.pl

Zachęcamy do lektury!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!