Opracowanie: Kluczowe uprawnienia wynikające z Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

17.03.2022 Aktualności

13 marca 2022 weszła w życie Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa.

Dokument upraszcza znaczną część procedur związanych z legalizacją pobytu, umożliwienia zatrudnienia obywateli Ukrainy uciekających przed wojną oraz daje im prawo do opieki zdrowotnej oraz otrzymywania określonych świadczeń. To jeden z kluczowych obszarów pomocy dla uchodźców wojennych przebywających na terenie naszego kraju.  

Zespół prawników z naszej kancelarii przygotował opracowanie kluczowych uprawnień wynikających z Ustawy ze wskazaniem warunków ich uzyskania w formule Pytań i Odpowiedzi.

Dokument jest w języku ukraińskim i polskim.

Chcemy aby to opracowanie było wsparciem i drogowskazem zarówno dla ludzi zmuszonych opuścić Ukrainę jak i dla osób ich wspierających.

Zachęcamy do pobierania, udostępniania i przekazywania opracowania dalej! 

POBIERZ OPRACOWANIE 

Przygotowaliśmy również plakaty z kodem QR bezpośrednio przenoszącym do opracowania. Zachęcamy do drukowania plakatów i wieszania w miejscach gdzie jak najwięcej uchodźców będzie miała możliwość zapoznania się z opracowaniem.

POBIERZ PLAKAT

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!