Opracowanie: Kluczowe uprawnienia wynikające z Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

17.03.2022 Aktualności

13 marca 2022 weszła w życie Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa.

Dokument upraszcza znaczną część procedur związanych z legalizacją pobytu, umożliwienia zatrudnienia obywateli Ukrainy uciekających przed wojną oraz daje im prawo do opieki zdrowotnej oraz otrzymywania określonych świadczeń. To jeden z kluczowych obszarów pomocy dla uchodźców wojennych przebywających na terenie naszego kraju.  

Zespół prawników z naszej kancelarii przygotował opracowanie kluczowych uprawnień wynikających z Ustawy ze wskazaniem warunków ich uzyskania w formule Pytań i Odpowiedzi.

Dokument jest w języku ukraińskim i polskim.

Chcemy aby to opracowanie było wsparciem i drogowskazem zarówno dla ludzi zmuszonych opuścić Ukrainę jak i dla osób ich wspierających.

Zachęcamy do pobierania, udostępniania i przekazywania opracowania dalej! 

POBIERZ OPRACOWANIE 

Przygotowaliśmy również plakaty z kodem QR bezpośrednio przenoszącym do opracowania. Zachęcamy do drukowania plakatów i wieszania w miejscach gdzie jak najwięcej uchodźców będzie miała możliwość zapoznania się z opracowaniem.

POBIERZ PLAKAT

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.05.2024

Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

Wszyscy zdający w tym roku egzaminy zawodowe otrzymali już wyniki i wszystkie są pozytywne! Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla Adrianny Andruszewski...

Aktualności
Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

28.05.2024

Cykl webinarów podatkowych!

Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów podatkowych. Pierwsze spotkanie poświęcimy unijnym zmianom w podatku u źródła. Podczas szkolenia omówimy m.in.: - Jakie ...

Aktualności
Cykl webinarów podatkowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys