Opracowanie: Kluczowe uprawnienia wynikające z Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

17.03.2022 Aktualności

13 marca 2022 weszła w życie Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa.

Dokument upraszcza znaczną część procedur związanych z legalizacją pobytu, umożliwienia zatrudnienia obywateli Ukrainy uciekających przed wojną oraz daje im prawo do opieki zdrowotnej oraz otrzymywania określonych świadczeń. To jeden z kluczowych obszarów pomocy dla uchodźców wojennych przebywających na terenie naszego kraju.  

Zespół prawników z naszej kancelarii przygotował opracowanie kluczowych uprawnień wynikających z Ustawy ze wskazaniem warunków ich uzyskania w formule Pytań i Odpowiedzi.

Dokument jest w języku ukraińskim i polskim.

Chcemy aby to opracowanie było wsparciem i drogowskazem zarówno dla ludzi zmuszonych opuścić Ukrainę jak i dla osób ich wspierających.

Zachęcamy do pobierania, udostępniania i przekazywania opracowania dalej! 

POBIERZ OPRACOWANIE 

Przygotowaliśmy również plakaty z kodem QR bezpośrednio przenoszącym do opracowania. Zachęcamy do drukowania plakatów i wieszania w miejscach gdzie jak najwięcej uchodźców będzie miała możliwość zapoznania się z opracowaniem.

POBIERZ PLAKAT

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!