PORADNIK GESSEL: Zawieranie umów na odległość

01.10.2020 Aktualności

Pandemia COVID-19 sprawiła, że w wielu wypadkach korzystanie z możliwości zawierania umówi i dokonywania transakcji na odległość było koniecznością. Nierzadko wymagało to odejścia od przyjętych i wykorzystywanych od lat schematów i poszukiwania nowych dróg, umożliwiających dokonywanie czynności prawnych bez potrzeby fizycznej obecności stron. Ogłoszony w Polsce lock-down nie oznaczał bowiem, że przestano dokonywać czynności prawnych, w tym transakcji M&A. Doświadczeni doradcy prawni pozwolili jednak na zaadaptowanie istniejących „analogowych” przepisów do nowej rzeczywistości, gdy transakcje można było przeprowadzać jedynie zdalnie.

Prawnicy z Kancelarii GESSEL liczą na to, że ustawodawca dostrzeże problemy, z jakimi uczestnicy obrotu zmagali się w czasie zamknięcia i odpowiednio zmieni przepisy prawa. Równocześnie zdają sobie sprawę, że niezależnie od tego, jak zareaguje ustawodawca, do pewnych schematów, przyzwyczajeń i modeli nie ma już powrotu i dlatego przygotowali Poradnik zawierania umów na odległość. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił narzędzie, pozwalające w pełni wykorzystać możliwości, jakie w obecnym stanie prawnym daje nam technologia, przy jednoczesnej pewności, że wszystkie czynności prawne składającej się na transakcję M&A zostały dokonane w sposób ważny, skuteczny i egzekwowalny.

Poradnik powstał pod redakcją dr. Bartłomieja Woźniaka, managing associate, adwokata. W zespole redakcyjnym znalazły się następujące osoby: Piotr Rysiak, starszy prawnik, adwokat, Diana Strzałkowska, prawnik oraz Anna Haciuk, prawnik.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Pobierz poradnik TUTAJ.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!