PORADNIK GESSEL: Zawieranie umów na odległość

01.10.2020 Aktualności

Pandemia COVID-19 sprawiła, że w wielu wypadkach korzystanie z możliwości zawierania umówi i dokonywania transakcji na odległość było koniecznością. Nierzadko wymagało to odejścia od przyjętych i wykorzystywanych od lat schematów i poszukiwania nowych dróg, umożliwiających dokonywanie czynności prawnych bez potrzeby fizycznej obecności stron. Ogłoszony w Polsce lock-down nie oznaczał bowiem, że przestano dokonywać czynności prawnych, w tym transakcji M&A. Doświadczeni doradcy prawni pozwolili jednak na zaadaptowanie istniejących „analogowych” przepisów do nowej rzeczywistości, gdy transakcje można było przeprowadzać jedynie zdalnie.

Prawnicy z Kancelarii GESSEL liczą na to, że ustawodawca dostrzeże problemy, z jakimi uczestnicy obrotu zmagali się w czasie zamknięcia i odpowiednio zmieni przepisy prawa. Równocześnie zdają sobie sprawę, że niezależnie od tego, jak zareaguje ustawodawca, do pewnych schematów, przyzwyczajeń i modeli nie ma już powrotu i dlatego przygotowali Poradnik zawierania umów na odległość. Mamy nadzieję, że będzie on stanowił narzędzie, pozwalające w pełni wykorzystać możliwości, jakie w obecnym stanie prawnym daje nam technologia, przy jednoczesnej pewności, że wszystkie czynności prawne składającej się na transakcję M&A zostały dokonane w sposób ważny, skuteczny i egzekwowalny.

Poradnik powstał pod redakcją dr. Bartłomieja Woźniaka, managing associate, adwokata. W zespole redakcyjnym znalazły się następujące osoby: Piotr Rysiak, starszy prawnik, adwokat, Diana Strzałkowska, prawnik oraz Anna Haciuk, prawnik.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Pobierz poradnik TUTAJ.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!