Powiększenie Zespołu Prawa Podatkowego Kancelarii GESSEL

12.01.2017 Aktualności

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2017 r. do Zespołu Prawa Podatkowego Kancelarii GESSEL, dołączyła – jako Managing Associate – mec. Katarzyna Kollar-Ryszard, radca prawny i doradca podatkowy. W Kancelarii GESSEL mec. Katarzyna Kollar-Ryszard będzie kontynuowała swą praktykę w zakresie wszelkich aspektów prawa podatkowego oraz podatkowych aspektów fuzji i przejęć, obrotu nieruchomościami oraz postępowań podatkowych, w tym kontroli podatkowych. Ponadto będzie zajmowała się restrukturyzacją podmiotów gospodarczych i ich właścicieli, w tym ich sukcesją prawno-podatkową zarówno na podstawie jurysdykcji krajowej jak i w jurysdykcjach zagranicznych.

Mec. Katarzyna Kollar-Ryszard posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, nabyte podczas pracy w polskich i międzynarodowych kancelariach prawniczych i firmach doradztwa podatkowego, w tym w jednej z firm z tzw. Wielkiej Czwórki oraz w departamencie prawno-podatkowym międzynarodowego banku działającego w Polsce.

Zespół Prawa Podatkowego Kancelarii GESSEL liczy obecnie cztery osoby, w tym troje radców prawnych/doradców podatkowych. Zespół zajmuję się szerokim spektrum polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego, w tym doradztwem w obszarze transakcji fuzji i przejęć – szczególnie dla funduszy typu Private Equity, podatkowych aspektów restrukturyzacji, transakcji nieruchomościowych, krajowej i międzynarodowej optymalizacji podatkowej, postępowań podatkowych i przed sądami administracyjnymi, przedtransakcyjnych analiz podatkowych (tzw. due diligence) oraz podatkowych kwestii obrotu papierami wartościowymi i instrumentami finansowymi – w zakresie obu podatków dochodowych (PIT i CIT), podatków pośrednich (VAT i akcyza) oraz innych podatków i opłat.

Zespół Prawa Podatkowego Kancelarii GESSEL jest szczególnie wyspecjalizowany w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego – w tym w sferze optymalnego wykorzystania zagranicznych struktur korporacyjnych w wielu jurysdykcjach podatkowych, blisko współpracując z licznymi kancelariami i firmami doradztwa podatkowego m.in. w Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, na Cyprze, na Malcie i w Stanach Zjednoczonych – wykorzystując również relacje z zagranicznymi kancelariami, będącymi podobnie jak Kancelaria GESSEL członkami międzynarodowych aliansów niezależnych firm prawniczych: Lawyers Associated Worldwide – LAW, Euro American Lawyers Group – EALG oraz IR Global.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!