Przekaż swój 1% na rzecz Fundacji GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie

09.02.2017 Aktualności

Kancelaria jest założycielem i głównym sponsorem Fundacji GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie, którego celem jest powiększanie i upowszechnianie kolekcji sztuki współczesnej.

Fundacja GESSEL pomogła znaleźć wielu darczyńców na zakup prac do kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Warszawie. Są to zarówno osoby prywatne jak i firmy. Tym samym zapoczątkowaliśmy myślenie o obywatelskim tworzeniu wspólnego dziedzictwa dla obecnych i przyszłych pokoleń. Prace kupione w latach 90. od ówcześnie młodych wschodzących gwiazd na polu sztuk wizualnych dziś warte są często kilkakrotnie więcej. Dzięki Fundacji prace te nie zostały wykupione przez zagranicznych kolekcjonerów, ale trafiły do największego Muzeum Narodowego w Polsce.

Każdy obywatel może pomóc w powiększaniu kolekcji sztuki najnowszej Muzeum Narodowego w Warszawie!

Jak przekazać swój 1%?

W odpowiedniej rubryce formularza PIT wpisz nr KRS naszej Fundacji: 0000110346

Oficjalny spis organizacji pożytku publicznego znajduje się na stronie: http://krs.ms.gov.pl

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi sprawozdaniami finansowymi, które zawierają informację na temat przeznaczenia środków pochodzących z 1% podatku na cele statutowe Fundacji – zakupy lub spłaty dzieł sztuki.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Fundacji GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie wykonując przelew na numer konta: 89 1140 1010 0000 4673 6900 1001.

www.fundacjagessel.pl 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!