Referat mec. Macieja Trąbskiego na Krajowej Konferencji Konsumenckiej

11.05.2016 Aktualności

W dniach 9 – 10 maja w Katowicach odbyła się Krajowa Konferencja Konsumencka, organizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CARS) w partnerstwie z TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. Konferencja zgromadziła liczne grono słuchaczy, w tym większość pracowników centrali oraz delegatur Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odpowiedzialnych za prowadzenie postępowań z zakresu naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Do wygłoszenia referatów zaproszeni zostali pracownicy UOKiK oraz wybrani praktycy, na co dzień zajmujący się prawem ochrony konkurencji, w tym mec. Maciej Trąbski, radca prawny w zespole Special Cases/ Risk & Support kancelarii GESSEL.

Referat mec. Macieja Trąbskiego dotyczył specyfiki wydawania tzw. decyzji zobowiązujących w przypadku badania przez Prezesa UOKiK praktyk reklamowych przedsiębiorców. Tezy referatu koncentrowały się wokół postulatu większej otwartości Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przyjmowanie zobowiązań przedsiębiorców w postępowaniach dotyczących naruszenia praktykami reklamowymi zbiorowych interesów konsumentów. Omówione zostało także zagadnienie przysporzenia konsumenckiego w kontekście tego rodzaju decyzji.

Kierowany przez mec. Piotra Schramma zespół Special Cases / Risk&Support aktywnie uczestniczy w szeregu postępowań dotyczących naruszenia zbiorowych interesów przedsiębiorców, reprezentując m.in. przedsiębiorców z sektora bankowego, branży finansowej oraz ubezpieczeniowej. Dodatkowo, prawnicy Kancelarii GESSEL aktywnie włączają się w prace nad kształtowaniem doktryny prawniczej w tym zakresie.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!