Referat mec. Macieja Trąbskiego na Krajowej Konferencji Konsumenckiej

11.05.2016 Aktualności

W dniach 9 – 10 maja w Katowicach odbyła się Krajowa Konferencja Konsumencka, organizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CARS) w partnerstwie z TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. Konferencja zgromadziła liczne grono słuchaczy, w tym większość pracowników centrali oraz delegatur Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odpowiedzialnych za prowadzenie postępowań z zakresu naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Do wygłoszenia referatów zaproszeni zostali pracownicy UOKiK oraz wybrani praktycy, na co dzień zajmujący się prawem ochrony konkurencji, w tym mec. Maciej Trąbski, radca prawny w zespole Special Cases/ Risk & Support kancelarii GESSEL.

Referat mec. Macieja Trąbskiego dotyczył specyfiki wydawania tzw. decyzji zobowiązujących w przypadku badania przez Prezesa UOKiK praktyk reklamowych przedsiębiorców. Tezy referatu koncentrowały się wokół postulatu większej otwartości Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przyjmowanie zobowiązań przedsiębiorców w postępowaniach dotyczących naruszenia praktykami reklamowymi zbiorowych interesów konsumentów. Omówione zostało także zagadnienie przysporzenia konsumenckiego w kontekście tego rodzaju decyzji.

Kierowany przez mec. Piotra Schramma zespół Special Cases / Risk&Support aktywnie uczestniczy w szeregu postępowań dotyczących naruszenia zbiorowych interesów przedsiębiorców, reprezentując m.in. przedsiębiorców z sektora bankowego, branży finansowej oraz ubezpieczeniowej. Dodatkowo, prawnicy Kancelarii GESSEL aktywnie włączają się w prace nad kształtowaniem doktryny prawniczej w tym zakresie.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!