Rocznik M&A 2019, czyli przewodnik po transakcjach, w których doradzała Kancelaria GESSEL

04.05.2020 Aktualności

Koronawirus w ostatnim czasie opanował praktycznie każdą strefę naszego życia i biznesu. W Kancelarii GESSEL stale i niezakłócenie działamy pomagając naszym Klientom w tych dziwnych  czasach, na bieżąco śledząc i komentując nowe rozwiązania i problemy prawne (więcej TUTAJ), a także – co szczególnie cieszy – przeprowadzając zaplanowane wcześniej negocjacje, signingi i closingi transakcji M&A (pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ). 

Obecnie możemy obserwować proces powolnego odmrażania polskiej gospodarki – mamy nadzieję, że jest to początek „powrotu do normalności”. Zdecydowaliśmy, że to odpowiedni moment żeby zaprezentować Państwu Rocznik transakcyjny Kancelarii GESSEL, który jest syntetycznym podsumowaniem naszej aktywności w ubiegłym roku – roku, który był dla nas bardzo pracowity, ale również niezwykle udany! Świadczy o tym nie tylko liczba i wartość transakcji, w których mieliśmy przyjemność doradzać, ale także liczne nagrody i wyróżnienia dla Kancelarii oraz poszczególnych prawników w prestiżowych rankingach, takich jak Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500, IFLR1000 czy rankingu dziennika Rzeczpospolita.

Rocznik stanowi przegląd projektów zrealizowanych w 2019 roku – przedstawiamy je nie tylko z naszej perspektywy, ale również z perspektywy naszych klientów. Efektem wytężonej pracy naszego zespołu fuzji i przejęć jest blisko 30 transakcji – udało nam się utrzymać wynik z ubiegłego roku pod względem liczby przeprowadzonych transakcji (w 2018 roku   doprowadziliśmy do zamknięcia 28 transakcji, a w 2019 – 29) oraz znacząco powiększyć wartość zakończonych projektów (łączna wartość ubiegłorocznych transakcji przekracza 2 mld PLN, przy 1,2 mld PLN w 2018 roku)!

Tak duża liczba przeprowadzonych transakcji jest rezultatem połączenia naszej wiedzy prawnej, kreatywności, praktycznego doświadczenia i pragmatyzmu biznesowego zgromadzonego w ciągu 27 lat istnienia Kancelarii.

Przy tej okazji chcemy podziękować naszym Klientom, za zaufanie i możliwość pracy przy tak wielu różnorodnych projektach.

Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie sytuacja gospodarcza w kraju „wróci na właściwe tory”, a już za rok będziemy mogli zaprezentować Państwu podsumowanie kolejnego, owocnego w transakcje roku. Patrzymy z nadzieją w przyszłość i już pracujemy nad „materiałem” do przyszłorocznego rocznika – zachęcamy do śledzenia naszych działań na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych!

Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy do współpracy!

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!