Rusza IV edycję konkursu stypendialnego ±∞Zachęta Fundacji GESSEL dla Zachęty-Narodowej Galerii Sztuki

20.06.2018 Aktualności

Fundacja GESSEL dla Zachęty-Narodowej Galerii Sztuki ogłasza IV edycję konkursu stypendialnego ±∞Zachęta!

 

 LAUREACI III EDYCJI KONKURSU STYPENDIALNEGO ±∞Zachęta:

Anna Wandzel, która otrzymała I nagrodę za pracę magisterską „Bo co innego możemy zrobić?” Skuteczność sztuki zaangażowanej Krzysztofa Wodiczki, Joanny Rajkowskiej i Pawła Althamera w perspektywie antropologicznej

Alicja Nawracaj, która otrzymała wyróżnienie za pracę magisterską Wystawy grafiki brytyjskiej w gmachu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1900–1914, za wysoki poziom badań podstawowych oraz omówienie dotychczas nieopracowanych materiałów z historii Zachęty, co jest szczególnie cenne z punktu widzenia założeń programu stypendialnego ±∞Zachęta.

oraz

Gabriela Manista, która otrzymała nagrodę specjalną w postaci miesięcznego stażu w Kancelarii GESSEL za pracę magisterską Aspekty prawne zjawiska muzeologii cyfrowej na poziomie regulacji krajowych i europejskich.

Na aplikacje do konkursu na najlepsza pracę magisterską czekamy do 30 lipca 2018

potrzebne dokumenty i formularze znajdą Państwo:

www.zacheta.art.pl/pl/o-nas/fundacja-gessel

www.gessel.pl/Fundacja GESSEL dla Zachęty

www.facebook.com/Fundacja GESSEL dla Zachęty

Celem Programu ±∞Zachęta jest wspieranie magistrantów i doktorantów mających ciekawe idee, projekty, pomysły, które realizują w obszarze badań nad współczesną teorią i historią sztuki i kultury.

Program będzie wspierał badaczy, którzy w swoich pracach podejmują analizę tematów powiązanych z szeroko pojętą działalnością Zachęty-Narodowej Galerii Sztuki, począwszy od powstania TZSP, poprzez Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Państwową Galerię Sztuki aż po Zachętę – Narodową Galerię Sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem przynajmniej jednego z następujących zagadnień: polityki kulturalnej PRL; historii wystawiennictwa i muzeologii; mecenatu państwa; monografii artystów; ekonomii; problemów prawnych; funkcjonowania instytucji kultury w dobie transformacji. Program skierowana jest do kierunków humanistycznych oraz ekonomicznych.

Fundacja GESSEL dla Zachęty-Narodowej Galerii Sztuki powstała w styczniu 2013 roku wolą dwóch założycieli-fundatorów: Kancelarii GESSEL oraz Zachęty w celu wspierania Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki w zakresie upowszechniania sztuki współczesnej oraz promocji instytucji widzianej jako ważny element kulturotwórczy w dziejach polskiej sztuki i polityki kulturalnej.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!