Seminarium “Luxembourg/The Netherlands Business 2014” w kancelarii GESSEL

13.11.2014 Aktualności

Seminarium “Luxembourg/the Netherlands Business 2014”, zorganizowane wspólnie przez Kancelarię GESSEL oraz kancelarię prawną Loyens & Loeff z Luksemburga i Amsterdamu odbyło się dniu 4 listopada br. w siedzibie kancelarii GESSEL.

Celem seminarium było zaprezentowanie możliwości inwestycyjnych w Luksemburgu i w Holandii, które postrzegane są jako jedne z najbardziej stabilnych gospodarek w Unii Europejskiej. Podczas seminarium poruszone zostały kwestie systemów korporacyjnych, funduszy inwestycyjnych i tzw. fundacji prywatnych oraz zaprezentowano różne formy optymalizacji podatkowej dla polskich przedsiębiorców, zarówno korporacyjnych jak i indywidualnych, zamierzających wykorzystać struktury luksemburskie albo holenderskie.

Seminarium było doskonałą okazją do spotkania uczestników ze znanymi i doświadczonymi polskimi, holenderskimi i luksemburskimi ekspertami z zakresu prawa gospodarczego i podatków oraz z Ambasadorem Luksemburga, który przedstawił stanowisko rządu Luksemburga w kwestiach międzynarodowych regulacji podatkowych i planowane działania władz w tym obszarze.

Prelegentami podczas seminarium byli: Jego Ekscelencja Georges Faber – Ambasador Luksemburga w Polsce, Dr Janusz Fiszer – wspólnik Kancelarii GESSEL, Pan Bartjan Zoetmulder – Partner w kancelarii Loyens & Loeff w Amsterdamie oraz Pan Joost van den Berg, Counsel w departamencie podatkowym kancelarii Loyens & Loeff w Luksemburgu.

Seminarium „Luxembourg/the Netherlands Business 2014” było kolejnym już wydarzeniem z całego cyklu spotkań podatkowych organizowanych w kancelarii GESSEL, zapoczątkowanego seminarium „Malta Business 2014” we wrześniu br. W nadchodzących miesiącach Kancelaria GESSEL planuje kolejne seminaria podatkowe, poświęcone podatkowym i korporacyjnym regulacjom cypryjskim, szwajcarskim i portugalskim (m.in. na temat zwolnień podatkowych dla zagranicznych osób fizycznych w Portugalii i specjalnego reżimu podatkowego dla spółek na portugalskiej wyspie Madera).

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

28.03.2024

Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

Wyróżnienie indywidualne jako „Leading Individual” w kategorii Dispute Resolution otrzymała dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Kancelaria i jej prawnicy są rek...

Aktualności
Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!