Śniadanie biznesowe: Luxembourg – A European Financial & Investment Hub

25.04.2018 Aktualności

Kancelaria GESSEL we współpracy z Bankiem ING Luxembourg zaprasza na kolejne śniadanie biznesowe pt. A European Financial & Investment Hub, które odbędzie się we wtorek, 8 maja, w Kancelarii GESSEL (Sienna 39, Warszawa, budynek Warsaw Towers). 

Podczas spotkania zostanie przedstawiony profil inwestycyjny Luksemburga, który jest europejskim centrum funduszy inwestycyjnych. Przedstawiciele banku ING opowiedzą w jaki sposób ING Corporate Finance wspiera polskie inwestycje za granicą, a dr Janusz Fiszer przedstawi najważniejsze aspekty podatkowo-prawne inwestycji luksemburskich. 

AGENDA:

 • 9:00 Rejestracja
 • 9:30 – 11:00 • Wprowadzenie/przedstawienie prelegentów – Dr Janusz Fiszer
  • ING Corporate Finance jako podmiot wspierający inwestycje polskie zagranicą i zagraniczne w Polsce – Pan Dariusz Lis, ING Warszawa/Londyn
  • Luxembourg jako miejsce inwestycji i “hub” dla inwestycji na innych rynkach. Rozwiązania finansowe ING Luxembourg Private Banking – Pani Anna Boniecka i Pan Jan Kengen.
 • 11:00 – 11:30 Przerwa
 • 11:30 – 13:00 • Luksemburg jako europejskie centrum funduszy inwestycyjnych – formy funduszy – specyfika i zalety poszczególnych typów funduszy – Pani mec. Katarzyna Bożekowska-Zawisza, Luksemburg
  • Wybrane podatkowo-prawne aspekty inwestycji luksemburskich z perspektywy polskiej – Dr Janusz Fiszer
  • Dyskusja i zakończenie seminarium

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim. Tłumaczenie wystąpień gości z ING Luxembourg zapewnia Pani Anna Boniecka.

PRELEGENCI:

Dr Janusz Fiszer
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radca prawny i doradca podatkowy, wspólnik w kancelarii GESSEL, docent Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowca na Podyplomowych Studiach Międzynarodowych Strategii Podatkowych SGH. Przed przystąpieniem do kancelarii GESSEL wspólnik w amerykańskiej kancelarii White & Case i w międzynarodowej firmie doradczej PwC – specjalista z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego, autor ponad 1.200 publikacji w obszarze prawa finansowego i podatkowego, w tym szczególnie międzynarodowego prawa podatkowego. Stypendysta w University of Kansas (USA) oraz Ludwigs-Maximilian Universitaet w Monachium (Niemcy). Wieloletni członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego oraz Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Katarzyna Bożekowska-Zawisza
Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, członek Izby Adwokackiej Wielkiego Księstwa Luksemburga. Specjalizuje się w luksemburskim prawie funduszy inwestycyjnych i prawie spółek, a także w zagadnieniach regulacyjnych dotyczących rynku usług finansowych w Luksemburgu. Posiada również doświadczenie w prawie europejskim zdobyte w Trybunale Sprawiedliwości UE oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP.

Dariusz Lis
Szef zespołu i Dyrektor Zarządzający w ING Banku z wieloletnim doświadczeniem w branży bankowej. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu rynków kapitałowych, fuzji i przejęć, private equity i finansach strukturyzowanych. Z Bankiem ING związany od sierpnia 2014 r. Poprzednio pracował w Barclays Capital, Dresnder Klainwort, WestLB i Credit Suisse. Swoje kwalifikacje zdobywał m. in. w: INSEAD, University of Oxford, London School of Economics, University of Waterloo, University of London oraz Wilfrid Laurier University w Kanadzie.

Jan Kengen
Szef działu Wealth Services and Planning w ING Luxembourg. Odpowiedzialny za kierowanie zespołem ekspertów ds. zarządzania majątkiem, a także za opracowywanie kompleksowych rozwiązań dla zamożnych klientów. Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie planowania majątku z punktu widzenia podatków oraz bankowości prywatnej. Ukończył studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lowańskim oraz studia z zakresu prawa korporacyjnego na Uniwersytecie w Brukseli.

Anna Boniecka
Private Banker w ING Luxembourg Private Banking. Odpowiedzialna za relacje z polskimi klientami zamożnymi i polskimi partnerami biznesowymi w ramach ING Luxembourg Private Banking. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w bankowości i na rynkach finansowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej o specjalności Finanse i Bankowość.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Spotkanie jest bezpłatne – o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń od osób, do których jest ono adresowane.
2. Zgłoszenia należy dokonać do 7 maja br. na adres: a.jasienczuk@gessel.pl
3. Zamiast zgłoszonej osoby w spotkaniu może wziąć udział inny pracownik firmy.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie oraz do odwołania spotkania.
5. Zgłoszenie na spotkanie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika w celu organizacji spotkania prowadzonego przez Gessel, Koziorowski Sp. k. z siedzibą w Warszawie, ul. Sienna 39, 00-121 Warszawa, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101 poz. 926, t. jedn. z późn. zm.).

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!