Sto lat polskiego kapitału – artykuł Leszka Koziorowskiego i Aleksandra Chłopeckiego

04.04.2019 Aktualności

Miło nam poinformować, że ukazała się kolejna publikacja, nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska z artykułem naszego wspólnika – Leszka Koziorowskiego.

Książka „Miedzy tradycją a nowoczesnością. Prawo polskie w 100-lecie odzyskania niepodległości”, zawiera zbór tekstów przedstawiających różne aspekty rozwoju prawa polskiego z perspektywy 100-lecia odzyskania niepodległości. Opracowania zostały przygotowane na podstawie referatów wygłoszonych na XIX Konferencji Naukowej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przez czołowych przedstawicieli nauki – pracowników i doktorantów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Prezentowane w publikacji artykuły odnoszą się m.in. do zagadnień:

  • praw podstawowych,
  • kwestii konstytucyjnych,
  • prawa cywilnego,
  • prawa karnego,
  • problematyki społecznej,
  • regulacji międzynarodowych.

Jedna z monografii „Sto lat polskiego kapitału” została przygotowana przez mec. Leszka Koziorowskiego oraz prof. Aleksandra Chłopeckiego i wygłoszona w panelu poświęconym rozwojowi prawa handlowego w Polsce. Autorzy tekstu z dzisiejszej perspektywy omawiają historię rozwoju rynku kapitałowego w Polsce od momentu odzyskania niepodległości. Cały ten okres został przez autorów podzielony na wyraźnie wyróżniające się okresy, tj. lata międzywojenne, okres PRL-u i odrodzenie rynku kapitałowego po 1989 roku.

  

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

19.02.2024

Chambers Global 2024

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma oraz poszczególni eksperci po raz kolejny zostali wyróżnieni przez wydawnictwo Chambers & Partners w tegorocznej edycji „...

Aktualności
Chambers Global 2024

06.02.2024

Diamenty Forbesa 2024

Diament Forbesa 2024 dla GESSEL! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny otrzymaliśmy tak zacną nagrodę. Oznacza ona uznanie siły, zdolności budowania wartości i jakości...

Aktualności
Diamenty Forbesa 2024
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!