Uroczyste wręczenie nagród laureatom programu stypendialnego ±∞Zachęta

25.04.2018 Aktualności

We wtorek, 24 kwietnia, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom programu stypendialnego ±∞Zachęta. Nagrody z rąk Beaty GESSEL-Kalinowskiej vel Kalisz, Hanny Wróblewskiej, Doroty Warakomskiej, Justyny Markiewicz odebrały Anna Wendzel, Alicja Nawracaj oraz Gabriela Manista. Uhonorowano również zwycięzców poprzedniej edycji – Tomasza Szczepanka oraz Zofię Czartoryską

Celem Programu ±∞Zachęta stworzonego przez Fundację GESSEL dla Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki jest wspieranie magistrantów i doktorantów mających ciekawe idee, projekty, pomysły, które realizują w obszarze badań nad współczesną teorią i historią sztuki i kultury.

W tej edycji przyznano 3 nagrody w konkursie na najlepszą pracę magisterską.

Nagrodę główną w wysokości 5000 zł przyznano Annie Wandzel za pracę „Bo co innego możemy zrobić?” Skuteczność sztuki zaangażowanej Krzysztofa Wodiczki, Joanny Rajkowskiej i Pawła Althamera w perspektywie antropologicznej, ze względu na wysoki poziom merytoryczny i szerokie wykorzystanie materiałów dokumentacyjnych Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki oraz liczne odwołania do wystaw organizowanych w galerii, jak również za wiarę w siłę sprawczą sztuki.

Wyróżnienie w wysokości 2500 zł przyznano Alicji Nawracaj za pracę Wystawy grafiki brytyjskiej w gmachu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1900–1914, za wysoki poziom badań podstawowych oraz omówienie dotychczas nieopracowanych materiałów z historii Zachęty, co jest szczególnie cenne z punktu widzenia założeń programu stypendialnego ±∞Zachęta.

Nagrodę specjalną w postaci miesięcznego stażu w Kancelarii GESSEL przyznano Gabrieli Maniście za pracę Aspekty prawne zjawiska muzeologii cyfrowej na poziomie regulacji krajowych i europejskich.

Jednocześnie po zapoznaniu się z materiałami nadesłanymi na konkurs stypendialny postanowiono nie przyznawać stypendium doktoranckiego w tej edycji programu, stwierdzając, iż żadna z przesłanych propozycji nie wpisuje się w pełni w ramy i założenia merytoryczne programu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim startującym w konkursie i zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w kolejnych edycjach programu. Do 30 lipca 2018 roku czekamy na zgłoszenia magistrantów, do 10 października — na zgłoszenia doktorantów.

https://zacheta.art.pl/pl/o-nas/fundacja-gessel 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

14.09.2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023 w kategoriach M&A, Capital markets: Equity, Capital markets: Debt. In...

Aktualności
Nasza kancelaria została po raz kolejny rekomendowana w międzynarodowym rankingu IFLR1000 2023

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!