Zachęcamy do udziału w ostatniej już, piątej edycji naszego konkursu na LinkedIn, w którym nagrodą jest publikacja "Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami" autorstwa m.in. prawników z naszej kancelarii. 

Pytanie konkursowe na dziś: 

Odpowiedzi (wraz z linkiem do profilu na LinkedIn) prosimy przesyłać tylko w wiadomości email na skrzynkę marketing@gessel.pl do 4 sierpnia do godziny 23:59. Ogłoszenie zwycięzcy 6 sierpnia na naszym profilu na LinkedIn.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ

 

 

komentarzu kompleksowo omówiono sposób zawiązania spółki, kompetencje jej organów oraz czynności niezbędne w jej codziennym funkcjonowaniu – zarówno te inkorporowane w modelu dualistycznym, jak i w będącym nowością w polskim systemie prawnym modelu monistycznym (unitarnym).

Analizę poszczególnych regulacji prawnych uzupełnia zbiór wzorcowych dokumentów i pism mogących mieć zastosowanie w funkcjonowaniu prostej spółki akcyjnej. Wzory pism zawarte w publikacji są dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony – po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Komentarz został napisany pod redakcją naukową Marcina Macieszczaka, partnera zarządzającego, Macieja Kożuchowskiego, partnera i dr Bartłomieja Woźniakamanaging associate. Swój wkład merytoryczny w postaci artykułów autorskich wnieśli także: Małgorzata Badowska, partner, Maciej Boryczkomanaging associate, Krzysztof Jasińskimanaging associate, Karolina Krzal-Kwiatkowskamanaging associateMałgorzata Wiśniewska, starszy prawnik, Piotr Tracz, prawnik, a także Paulina Maciąg i Michał Trociuk.

 

Dziękujemy serdecznie za udział we wszystkich edycjach naszego konkursu oraz zachęcamy do śledzenia naszego profilu na LinkedIn.