Współpraca z Forum Młodych PKPP Lewiatan

08.04.2009 Aktualności

Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, wspólnik zarządzający w Kancelarii GESSEL, w ramach współpracy Kancelarii z Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, wygłosiła w dniu 7 kwietnia wykład dla studentów wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Tematem wykładu Beaty Gessel były „Uwagi na temat negocjowania kontraktów M&A”. W swoim wystąpieniu Mec. Gessel omówiła pokrótce rodzaje i charakter transakcji M&A, niezbędne elementy dokumentacji transakcyjnej, charakter prawny i typowe elementy tzw. term sheet-u, konstrukcję umowy inwestycyjnej, aby następnie przejść do zagadnień negocjacyjnych. Nie zabrakło przykładów z wieloletniej praktyki mec. Gessel oraz praktycznych porad dla początkujących negocjatorów. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat obecnej sytuacji na rynku fuzji i przejęć w Polsce i w regionie CEE.

GESSEL w ramach współpracy z Forum Młodych PKPP Lewiatan uczestniczy w projekcie „Akademia Przedsiębiorczości”, którego celem jest propagowanie wiedzy na tematy związane z przedsiębiorczością w środowisku akademickim. Spotkanie na UW współorganizowało Koło Naukowe o Prawie i Gospodarce „Ius pro Oeconomiae”.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

08.05.2024

Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

Dołączenie do tej prestiżowej organizacji to dla nas ogromne wyróżnienie i okazja do dalszego rozwoju naszych międzynarodowych relacji biznesowych. Jesteśmy dumni, że m...

Aktualności
Zostaliśmy członkiem Niderlandzko-Polskiej Izby Handlowej!

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys