Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, wspólnik zarządzający w Kancelarii GESSEL, w ramach współpracy Kancelarii z Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, wygłosiła w dniu 7 kwietnia wykład dla studentów wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego.

Tematem wykładu Beaty Gessel były „Uwagi na temat negocjowania kontraktów M&A”. W swoim wystąpieniu Mec. Gessel omówiła pokrótce rodzaje i charakter transakcji M&A, niezbędne elementy dokumentacji transakcyjnej, charakter prawny i typowe elementy tzw. term sheet-u, konstrukcję umowy inwestycyjnej, aby następnie przejść do zagadnień negocjacyjnych. Nie zabrakło przykładów z wieloletniej praktyki mec. Gessel oraz praktycznych porad dla początkujących negocjatorów. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat obecnej sytuacji na rynku fuzji i przejęć w Polsce i w regionie CEE.

GESSEL w ramach współpracy z Forum Młodych PKPP Lewiatan uczestniczy w projekcie „Akademia Przedsiębiorczości”, którego celem jest propagowanie wiedzy na tematy związane z przedsiębiorczością w środowisku akademickim. Spotkanie na UW współorganizowało Koło Naukowe o Prawie i Gospodarce „Ius pro Oeconomiae”.