Współpraca z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego

20.12.2009 Aktualności

Kancelaria GESSEL została wyłącznym partnerem prawnym projektu „Zaprojektuj swój zysk” realizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Celem projektu jest stworzenie profesjonalnego otoczenia biznesowego umożliwiającego przedsiębiorcom i projektantom współpracę w obszarze aplikacji wzornictwa przemysłowego oraz zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, roli nauki w rozwoju gospodarczym, udziału innowacyjnych produktów polskiej gospodarki w rynku międzynarodowym.

Jego podstawą merytoryczną będzie pierwszy w Polsce podręcznik metodologii wprowadzania nowego produktu wzorniczego na rynek i zarządzania procesem, adresowany do projektantów i zespołów odpowiedzialnych za rozwój nowych produktów w przedsiębiorstwach. Stanowić on będzie także podstawę realizowanych w ramach projektu warsztatów stacjonarnych i kursów e-learningu dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz projektantów. W trakcie warsztatów dla firm przedsiębiorcy poznają konkretne rozwiązania systemowe zwiększające efektywność procesu wdrażania produktów wzorniczych. Studia projektowe i projektanci zdobędą z kolei odpowiednie kompetencje i wiedzę na temat standardów w zakresie opracowania produktów wzorniczych, w tym poszanowania własności intelektualnej. Przedsiębiorcy i projektanci w trakcie wspólnych warsztatów wykształcą kompetencje i umiejętności z zakresu zarządzania procesem przygotowywania nowego produktu wzorniczego. Warsztaty odbywać się będą w Instytucie oraz w wybranych siedzibach partnerów regionalnych projektu. Z kolei na portalu projektu – największej platformie internetowej poświęconej wzornictwu w tej części Europy – dostępnych będzie 20 kursów e-learnigowych. Ich zawartość merytoryczna i metodyka będzie wypracowana w ramach projektu. E-learning będzie dostępny dla projektantów oraz pracowników przedsiębiorstwa, których praca związana jest wprowadzaniem nowych produktów na rynek, a także do projektantów. W projekcie „Zaprojektuj Swój Zysk” weźmie udział 550 małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz 75-100 projektantów i studiów projektowych. Jego beneficjentami ze strony przedsiębiorstw jest wyższa i średnia kadra zarządzająca procesem wprowadzania nowych produktów na rynek, w tym specjaliści z zakresu zarządzania, marketingu, sprzedaży, technologii i produkcji. Projektanci mogą zostać uczestnikami projektu zarówno jako niezależni freelancerzy, zatrudnieni w przedsiębiorstwach oraz jako właściciele i pracownicy studiów projektowych. Dla zwiększenia skuteczności oddziaływania projektu „Zaprojektuj Swój Zysk” zostanie stworzona sieć polskiej i międzynarodowej współpracy z ośrodkami i instytucjami wspierającymi i promującymi wzornictwo. Należeć będzie do niej 30 partnerów projektu, wśród nich: ogólnopolskie i regionalne instytucje gospodarcze, akademickie, inkubatory przedsiębiorczości, ośrodki transferu technologii, parki naukowo-technologiczne oraz międzynarodowe organizacje badawczo-naukowe.

Współpraca Kancelarii GESSEL z Instytutem dotyczyć będzie doradztwa prawnego dla przedsiębiorstw i projektantów wzornictwa przemysłowego. W ramach ww. projektu będzie ona polegała w szczególności na wymianie wiedzy, współtworzeniu programu warsztatów i zawartości portalu „Zaprojektuj Swój Zysk”, prowadzeniu wirtualnego punktu informacji prawnej związanej z projektem oraz redagowaniu podstrony Q&A na portalu, w zakresie zagadnień prawnych związanych z merytoryką projektu „Zaprojektuj Swój Zysk”.

Koordynatorem projektu ze strony Kancelarii GESSEL jest Dorota Bryndal, wspólnik, radca prawny, specjalizująca się m.in. w prawie własności intelektualnej. Umowa z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego została zawarta do końca grudnia 2011 roku.

Szczegóły na stronie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego www.iwp.com.pl

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

29.05.2024

Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

Wszyscy zdający w tym roku egzaminy zawodowe otrzymali już wyniki i wszystkie są pozytywne! Serdeczne gratulacje i wielkie brawa dla Adrianny Andruszewski...

Aktualności
Nasi prawnicy zdali egzaminy zawodowe!

28.05.2024

Cykl webinarów podatkowych!

Serdecznie zapraszamy na cykl webinarów podatkowych. Pierwsze spotkanie poświęcimy unijnym zmianom w podatku u źródła. Podczas szkolenia omówimy m.in.: - Jakie ...

Aktualności
Cykl webinarów podatkowych!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys