Zbliżający się Dzień Kobiet zainspirował nas do zorganizowania spotkania dla przyjaciółek i Klientek Kancelarii GESSEL. Wczoraj, w ciepłej, inspirującej i twórczej atmosferze spędziłyśmy wspólnie wieczór w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.

Nasze spotkanie rozpoczęłyśmy od zwiedzania wystawy Liliany Porter „Sytuacje”. To pierwsza w Polsce tak obszerna prezentacja twórczości wybitnej artystki, urodzonej w 1941 roku w Argentynie, a od 1964 roku mieszkającej i pracującej w Nowym Jorku.

Artystka włącza do swojej praktyki artystycznej stare zabawki, kiczowate figurki, pamiątki, czy przedmioty codziennego użytku znajdowane na targach staroci czy w sklepach z antykami. Stały się one głównymi bohaterami jej instalacji, modelami portretowanymi z pomocą aparatu fotograficznego, aktorami utrwalanych na taśmie filmowej historii. Artystka tworzy także rysunki, kolaże, maluje. Po przestrzeni ekspozycji oprowadziła nas kurator Magda Kardasz.

Po obejrzeniu wystawy czekała na nas kolacja przygotowana w wyjątkowej przestrzeni, holu Zachęty, gdzie miałyśmy okazję poznać się bliżej, wymienić wrażenia i odczucia po wystawie i po prostu spędzić miło czas, w gronie wyjątkowych kobiet.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.