Wywiad z pierwszym stypendystą Fundacji GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

03.10.2016 Aktualności

Fundacja GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki jest autorem programu ±∞Zachęta wspierającego magistrantów i doktorantów mających ciekawe idee, projekty, pomysły, które realizują w obszarze badań nad współczesną teorią i historią sztuki i kultury.

W 2015 roku Fundacja GESSEL dla Zachęty przyznała stypendium doktoranckie Krzysztofowi Kościuczukowi na dokończenie pracy pt. Wybrane zagadnienia dotyczące wystaw sztuki w latach 60. i 70. w Polsce.

W wywiadzie, który ukazał się w najbardziej poczytnym magazynie i portalu o sztuce współczesnej w Polsce, w Magazynie SZUM, Krzysztofowi Kościuczuk podkreślał, że dzięki stypendium mógł prowadzić badania do swojej pracy w Paryżu. „ Jeśli chodzi o prace doktorskie poświęcone zjawiskom w sztuce polskiej XX wieku, w kwestii finansowania badań pozostaje wiele do zrobienia. Nie mam tu na myśli prac badawczych w ogóle, te w mniejszym bądź większym zakresie realizować można ze środków przyznawanych przez instytucje państwowe. Ale opracowywanie zagadnień artystycznych w ramach pracy doktorskiej jest już większym wyzwaniem. Zbyt mało jest inicjatyw skierowanych właśnie do doktorantów, które realnie pomagają w pracy badawczej. Pewien rodzaj minimalnego zabezpieczenia w tego rodzaju wysiłku to zjawisko czy pojęcie obce zarówno dla mnie, jak i dla wielu moich koleżanek i kolegów ”, podsumował artysta.

Zapraszamy do zapoznania się z całym wywiadem:

http://magazynszum.pl/rozmowy/w-polu-oficjalnej-kultury-prl-rozmowa-z-krzysztofem-kosciuczukiem

Kolejne zgłoszenia do konkursu o stypendia doktoranckie Fundacji GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki można składać do 10 października 2016 roku. Szczegóły programu dostępne na:

http://zacheta.art.pl/pl/o-nas/fundacja-gessel

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

08.12.2023

Szkolenie dla PZFP

Wraz z Polskim Związkiem Funduszy Pożyczkowych (PZFP) zorganizowaliśmy szkolenie dla członków Związku : "Postępowanie restrukturyzacyjne w praktyce". Szkolenie poprowad...

Aktualności
Szkolenie dla PZFP

04.12.2023

Alumni Party 2023

Pod sam koniec listopada zorganizowaliśmy wyjątkowe wydarzenie - Alumni Party - które było już ostatnim eventem zrealizowanym w ramach obchodów 30-lcia naszej kancelarii...

Aktualności
Alumni Party 2023
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!