Wywiad z pierwszym stypendystą Fundacji GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

03.10.2016 Aktualności

Fundacja GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki jest autorem programu ±∞Zachęta wspierającego magistrantów i doktorantów mających ciekawe idee, projekty, pomysły, które realizują w obszarze badań nad współczesną teorią i historią sztuki i kultury.

W 2015 roku Fundacja GESSEL dla Zachęty przyznała stypendium doktoranckie Krzysztofowi Kościuczukowi na dokończenie pracy pt. Wybrane zagadnienia dotyczące wystaw sztuki w latach 60. i 70. w Polsce.

W wywiadzie, który ukazał się w najbardziej poczytnym magazynie i portalu o sztuce współczesnej w Polsce, w Magazynie SZUM, Krzysztofowi Kościuczuk podkreślał, że dzięki stypendium mógł prowadzić badania do swojej pracy w Paryżu. „ Jeśli chodzi o prace doktorskie poświęcone zjawiskom w sztuce polskiej XX wieku, w kwestii finansowania badań pozostaje wiele do zrobienia. Nie mam tu na myśli prac badawczych w ogóle, te w mniejszym bądź większym zakresie realizować można ze środków przyznawanych przez instytucje państwowe. Ale opracowywanie zagadnień artystycznych w ramach pracy doktorskiej jest już większym wyzwaniem. Zbyt mało jest inicjatyw skierowanych właśnie do doktorantów, które realnie pomagają w pracy badawczej. Pewien rodzaj minimalnego zabezpieczenia w tego rodzaju wysiłku to zjawisko czy pojęcie obce zarówno dla mnie, jak i dla wielu moich koleżanek i kolegów ”, podsumował artysta.

Zapraszamy do zapoznania się z całym wywiadem:

http://magazynszum.pl/rozmowy/w-polu-oficjalnej-kultury-prl-rozmowa-z-krzysztofem-kosciuczukiem

Kolejne zgłoszenia do konkursu o stypendia doktoranckie Fundacji GESSEL dla Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki można składać do 10 października 2016 roku. Szczegóły programu dostępne na:

http://zacheta.art.pl/pl/o-nas/fundacja-gessel

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

16.04.2024

Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

Nasze doradztwo miało charakter kompleksowy i obejmowało wszystkie etapy transakcji, w tym badanie prawne due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakc...

Aktualności
Doradzaliśmy Depilacja.pl w transakcji dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów Yasumi Polska

28.03.2024

Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!

Wyróżnienie indywidualne jako „Leading Individual” w kategorii Dispute Resolution otrzymała dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Kancelaria i jej prawnicy są rek...

Aktualności
Legal 500 – otrzymaliśmy wyróżnienia w międzynarodowym rankingu prawniczym!
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!