Arbitration of M&A Transactions: A Practical Global Guide

15.05.2020 Publikacje

Z przyjemnością informujemy, że właśnie ukazało się drugie wydanie „Arbitration of M&A Transactions: A Practical Global Guide”. Jeden z rozdziałów publikacji przygotowały Natalia Jodłowska, managing associate, radca prawny oraz Joanna Kisielińska-Garncarek, senior associate, radca prawny, z zespołu arbitrażowego Kancelarii GESSEL.

Prawniczki z Kancelarii GESSEL udzieliły wskazówek prawnych i praktycznych, dotyczących kluczowych rodzajów sporów wynikających z transakcji fuzji i przejęć. Rozdział poświęcony Polsce obejmuje również kilka podstawowych kwestii dotyczących kompetencji trybunału arbitrażowego, wyboru prawa właściwego i wykonania wyroków arbitrażowych.

Druga, rozszerzona edycja „Arbitration of M&A Transactions: A Practical Global Guide” to publikacja, w której wiodący eksperci w dziedzinie międzynarodowego arbitrażu omawiają kluczowe rodzaje sporów, jakie mogą wyniknąć z transakcji fuzji i przejęć (np. roszczenia dot. oświadczeń i zapewnień, spory akcjonariuszy czy finalne rozliczenia transakcji) wraz z cennymi wskazówkami praktycznymi. Książka omawia również zasadnicze kwestie arbitrability (tzn. jakie spory mogą być rozpatrywane przez arbitrów i kiedy), poufności, swobody wyboru prawa narodowego (i okoliczności, w których zasada ta może podlegać pewnym zastrzeżeniom) oraz wykonywania wyroków arbitrażowych w kilku wiodących jurysdykcjach narodowych. Dzięki tym elementom, publikacja składa się na kompleksowe kompendium wiedzy na temat prawnych, taktycznych i praktycznych aspektów arbitrażu na współczesnych rynkach M&A. Poza cennymi aktualizacjami, druga edycja zawiera także nowe rozdziały, omawiające szereg dodatkowych jurysdykcji (w tym Peru i Polskę) oraz instytucję tzw. third party funding, ubezpieczenia odpowiedzialności za oświadczenia i zapewnienia, oraz kwestie szacowania szkód i obliczania odszkodowań w kontekście sporów arbitrażowych.

Publikacja jest dostępna na stronie Globe Law and Business.

Serdecznie zapraszamy do lektury wszystkich zainteresowanych tematyką arbitrażu oraz fuzji i przejęć !

Mogą Cię zainteresować

17.05.2023

Początek końca zielonego mydlenia oczu? Unijna dyrektywa ma ograniczyć greenwashing

Przedsiębiorca wprowadza w błąd? Musi liczyć się z konsekwencjami Jak wskazują prawnicy, choć na gruncie polskiego prawa nie ma osobnej, dedykowanej ustawy dotyczącej g...

Publikacje
Początek końca zielonego mydlenia oczu? Unijna dyrektywa ma ograniczyć greenwashing

17.05.2023

O koncentracji firm Microsoft i Activision Blizzard, czyli co dalej z „Call of Duty”?

Planowane przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft jest dotychczas największą koncentracją w sektorze gier, choć są głosy, że większej i droższej koncentracji nie b...

Publikacje
O koncentracji firm Microsoft i Activision Blizzard, czyli co dalej z „Call of Duty”?
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!