Biznes wierzy w lepszy klimat

15.12.2021 Publikacje

Ambitna polityka klimatyczna to jedyny sposób na zatrzymanie globalnego ocieplenia ! 
Szereg zmian przedstawionych w unijnym pakiecie Fit for 55 to ogromne wyzwanie dla każdej gałęzi biznesu, ale również szansa na rozwój i transformację pro-klimatyczną w firmach. Odpowiednie przygotowanie na nadchodzące zmiany to klucz do bezpiecznego przejścia zielonej transformacji oraz osiągnięcia neutralności emisyjnej w ramach Unii Europejskiej.

„Wprowadzenie Fit for 55 będzie wiązało się ze zmianami i modernizacją w kluczowych obszarach działalności firm, które muszą zostać dostosowane do zielonej transformacji. Mówimy tu m. in. o bezpieczeństwie energetycznym, produkcji, logistyce czy imporcie półproduktów i surowców. Zmiany powinny być również uwzględnione w strategii rozwoju firmy pod kątem zgodności z nowym prawem europejskim oraz wdrażaniem czynników odpowiedzialnych za strategię ESG. Firmy muszą być gotowe na wdrażanie nowych przepisów poprzez ich poprawną interpretację prawną oraz ich prawidłowe stosowanie” – komentuje dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym raportem podsumowującym cykl Zielona Gospodarka wraz z obszernym komentarzem dr hab. Beaty Gessel-Kalinowska vel Kalisz.

POBIERZ RAPORT 

Raport podsumowujący Zieloną Gospodarkę wraz z komentarzem ukazał się w Puls Biznesu z dn. 15.12.2021 r. 

Mogą Cię zainteresować

01.06.2023

Fundusze private equity a prawo antymonopolowe – co za zakrętem?

Nie ma wątpliwości, że ojczyzną prawa antymonopolowego są Stany Zjednoczone, ale dający się tam zaobserwować zwrot jest po części pochodną zjawisk politycznych i gospoda...

Publikacje
Fundusze private equity a prawo antymonopolowe – co za zakrętem?

29.05.2023

Czy pobieżne zapoznanie się z pismem przez Przeszukujących rzeczywiście zagraża tajemnicy zawodowej pełnomocników?

Ostatnia nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (Ustawa) z dnia 9 marca br., mająca na celu wdrożenie dyrektywy ECN+, wzbudza ostatnio sporo obaw. Dzisi...

Publikacje
Czy pobieżne zapoznanie się z pismem przez Przeszukujących rzeczywiście zagraża tajemnicy zawodowej pełnomocników?
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!