Jak doradzać klientowi?

19.12.2008 Publikacje

Każde przedsięwzięcie gospodarcze to „proces”, a jego elementami są działania wywołujące skutki prawne lub skutki faktyczne, różne w zależności od przyjętych rozwiązań. Każde przedsięwzięcie gospodarcze może być przeprowadzone na różne sposoby związane z innymi konsekwencjami prawnymi i faktycznymi. Co to oznacza? 

Piotr Schramm – Swoboda w zakresie kształtowania stosunków gospodarczych, realizowana w granicach prawa, pozwala przedsiębiorcy na wybór optymalny. Niezależnie od tego, czy realizujemy transakcję reorganizacji przedsiębiorstwa, jego połączenia czy podziału bądź nabywamy lub zbywamy aktywa – dobrze przygotowany proces zapewnia maksymalny możliwy komfort zarządzających. Nadto maksymalne możliwe zyski, tak w zakresie bezpieczeństwa, jak i wszelkich możliwych korzyści dodatkowych, w tym także możliwej podatkowej optymalizacji.

Samodzielnie czy z doradcą? 
Aby właściwie strukturyzować proces, zarządzający, jeszcze przed jego rozpoczęciem, podejmują decyzję czy schemat działań opracować samodzielnie czy skorzystać z usług wyspecjalizowanych doradców. Dokonują wyboru, od którego zależeć może powodzenie działań lub maksymalizacja korzyści.

Planowanie procesu 
Zmieniające się przepisy prawa oraz różnorodność możliwych konstrukcji prowadzących do celu, ale wiążących się z różnymi skutkami dodatkowymi, zdają się przekonywać, że początkiem współpracy z doradcą winien być już sam moment planowania procesu. Wtedy jego założenia wspólnie ustalone z doradcą będą mogły być skutecznie wdrożone w ramach procesu, ale również później zmienione przez menedżera posiadającego pełną wiedzę co do jego przebiegu i skutków przyjęcia możliwych różnych struktur.

Mogą Cię zainteresować

19.09.2023

Morawiecki chce walczyć z markami własnymi w sklepach

- Słuchając zapowiedzi o planach "drastycznego ograniczenia udziału marek własnych w sieciach handlowych", mam spore wątpliwości co do zasadności takich działań. Brzmi t...

Publikacje
Morawiecki chce walczyć z markami własnymi w sklepach

12.09.2023

Biogazownie rolnicze – nowy praktyczny poradnik

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem prawnym w obszarze OZE przygotowanym we współpracy z Dziennikiem Gazetą Prawną. Znajdziecie w nim praktyczne informa...

Publikacje
Biogazownie rolnicze – nowy praktyczny poradnik
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!