Jak doradzać klientowi?

19.12.2008 Publikacje

Każde przedsięwzięcie gospodarcze to „proces”, a jego elementami są działania wywołujące skutki prawne lub skutki faktyczne, różne w zależności od przyjętych rozwiązań. Każde przedsięwzięcie gospodarcze może być przeprowadzone na różne sposoby związane z innymi konsekwencjami prawnymi i faktycznymi. Co to oznacza? 

Piotr Schramm – Swoboda w zakresie kształtowania stosunków gospodarczych, realizowana w granicach prawa, pozwala przedsiębiorcy na wybór optymalny. Niezależnie od tego, czy realizujemy transakcję reorganizacji przedsiębiorstwa, jego połączenia czy podziału bądź nabywamy lub zbywamy aktywa – dobrze przygotowany proces zapewnia maksymalny możliwy komfort zarządzających. Nadto maksymalne możliwe zyski, tak w zakresie bezpieczeństwa, jak i wszelkich możliwych korzyści dodatkowych, w tym także możliwej podatkowej optymalizacji.

Samodzielnie czy z doradcą? 
Aby właściwie strukturyzować proces, zarządzający, jeszcze przed jego rozpoczęciem, podejmują decyzję czy schemat działań opracować samodzielnie czy skorzystać z usług wyspecjalizowanych doradców. Dokonują wyboru, od którego zależeć może powodzenie działań lub maksymalizacja korzyści.

Planowanie procesu 
Zmieniające się przepisy prawa oraz różnorodność możliwych konstrukcji prowadzących do celu, ale wiążących się z różnymi skutkami dodatkowymi, zdają się przekonywać, że początkiem współpracy z doradcą winien być już sam moment planowania procesu. Wtedy jego założenia wspólnie ustalone z doradcą będą mogły być skutecznie wdrożone w ramach procesu, ale również później zmienione przez menedżera posiadającego pełną wiedzę co do jego przebiegu i skutków przyjęcia możliwych różnych struktur.

Mogą Cię zainteresować

08.12.2023

Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...

Publikacje
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

08.12.2023

Local energy communities – the key to Poland’s energy transition

Szacuje się, że w całej UE działa obecnie ponad 9000 wspólnot energetycznych. Zwykle składają się one z szeregu pojedynczych mikroinstalacji słonecznych lub wiatrowych i...

Publikacje
Local energy communities – the key to Poland’s energy transition
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!