Prawnicy: rok 2010 będzie lepszy

17.12.2009 Publikacje

Ireneusz Walencik: To zjawisko zwiastuje poprawę sytuacji gospodarczej. Pokazała je ostatnia, ósma edycja badania opinii partnerów kancelarii prawniczych WK Index, której wyniki będą dziś ogłoszone. Sondaż przeprowadza co pól roku Instytut Badania Opinii Ipsos na zlecenie wydawnictwa Wolters Kluwer (…)

Dobrym miernikiem koniunktury w przedsiębiorstwach jest rodzaj spraw, z jakimi przychodzą do firm prawniczych (…) Największym powodem do optymizmu może być deklarowana przez kancelarie nieco większa liczba obsługiwanych fuzji i przejęć, transakcji na rynku nieruchomości, audytów prawnych, projektów lokowania spółek na giełdzie czy też zdobywania kapitału. To mogą być pierwsze symptomy przełamywania recesji. Prognozy dla rynku usług prawniczych są również obiecujące (…)

OPINIA 
Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, wspólnik zarządzający w Kancelarii GESSEL

Rynek giełdowych ofert publicznych zamarł. Zdecydowanie mniej pracy mieliśmy także w dziale nieruchomości. Zaskoczeniem była sytuacja w segmencie fuzji i przejęć, gdzie obroty w porównaniu z 2008 r. się nie zmieniły, mimo że liczba transakcji spadła. Kancelaria zanotowała w 2009 r. nieznaczny spadek przychodów. Monitorowaliśmy wydatki oraz płynność finansową. Nie zdecydowaliśmy się na zwolnienia pracowników, bo nie było takiej potrzeby. Prognozy na 2010 r. przewidują 15% wzrost przychodów w porównaniu z 2009 r.

Mogą Cię zainteresować

22.11.2023

Pierwszy Black Friday pod rządami Omnibusa. Firmy nie ukryją „promocji”

W tym roku Black Friday nabiera nowego wymiaru w Polsce. Dzięki dyrektywie Omnibus, wprowadzonej 1 stycznia 2023, firmy nie będą mogły ukrywać rzeczywistej wartości "pro...

Publikacje
Pierwszy Black Friday pod rządami Omnibusa. Firmy nie ukryją „promocji”

31.10.2023

Strategiczne złoża bez rekompensaty

DZIENNIK GAZETA PRAWNA : Strategiczne złoża bez rekompensaty Zgodnie z nowymi przepisami zostanie utworzony wykaz złóż strategicznych. Od decyzji o umieszczeniu terenó...

Publikacje
Strategiczne złoża bez rekompensaty
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!