Private Lawyer
05.11.2013 Publikacje
„Kompletne i życzliwe wsparcie w sytuacjach życiowych i kryzysowych, a więc większy spokój, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu w wyniku lepszej koordynacji spraw prywatno-zawodowych” – tak o nowej usłudze opowiada Dorota Bryndal, wspólnik radca prawny, kierująca działem Private Lawyer w Kancelarii GESSEL.
Co to jest private lawyer?
W najprostszych słowach to kompleksowa obsługa prawna osoby fizycznej, która zyskuje możliwość koordynacji różnych spraw w życiu prywatnym, rodzinnym i zawodowym przez jednego zaufanego prawnika. To także osoba, która rekomenduje i w miarę potrzeb organizuje kontakt z ekspertami z różnych specjalizacji prawnych bądź dziedzin związanych z finansami.
Co obejmuje usługa?
Doradztwo w wielu dziedzinach – począwszy od ochrony prywatności i wizerunku, poprzez sprawy rodzinne, wsparcie w zarządzaniu i planowaniu sukcesji, doradztwo w stosunkach zatrudnienia, planowanie i doradztwo podatkowe, kwestie spadkowe, a skończywszy na kwestiach dotyczących nieruchomości. Stopień skomplikowania tych spraw może być różny, od sporządzania podstawowych dokumentów prawnych (pełnomocnictw, upoważnień), do występowania w imieniu klienta w sporach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i karnego, w tym sprawach o wykroczenia.
Skąd wzięła się potrzeba stworzenia takiej usługi?
Może zabrzmi to banalnie, ale zmienia się styl i tempo życia. Jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej zamożni, a wraz z tym rośnie zainteresowanie prywatnym doradztwem. W tym samym czasie stajemy się coraz bardziej świadomi swoich potrzeb oraz otwarci na nowe rozwiązania prawne. Jednocześnie wiele osób boryka się z brakiem wolnego czasu i trudnościami w pogodzeniu życia prywatnego z zawodowym. Potrzeba skorzystania z usług osobistego doradcy wynika także z faktu, że rzeczywistość prawna staje się coraz bardziej skomplikowana. Samemu łatwo jest zgubić się w gąszczu przepisów.
Jak różnicują się potrzeby w zależności od zawodu/płci?
Według zgromadzonej przez nas wiedzy kobiety, częściej niż mężczyźni, postrzegają ofertę private lawyer jako atrakcyjną. Obie grupy wyrażają zainteresowanie skorzystaniem z usługi doświadczonego, osobistego doradcy prawnego. Wydaje się, że kobiety są bardziej otwarte na nowe rozwiązania i proponowany przez nas model obsługi prawnej.
Jakie cechy powinien mieć prywatny prawnik?
Z badań wynika, że najbardziej pożądane cechy private lawyera to doświadczenie zawodowe i życiowe (18%), merytoryczne podejście (10%), wiedzę z różnych obszarów prawa (7%). Wysoko cenione są również otwartość, etyka zawodowa oraz szeroka sieć kontaktów.Nasze doświadczenie w pełni to potwierdza.
Jaką relacje tworzy prawnik z klientem?
Private lawyer to więcej niż klasyczne doradztwo prawne, to bardziej prawny opiekun oferujący relacje partnerską. Jest to relacja szczególna, oparta na zaufaniu i dyspozycyjności osobistego prawnika. Sprawy prywatne z reguły angażują wiele emocji. Jest w tej relacji miejsce na mądre zarządzanie tymi emocjami.Ważne jest wspólne opracowanie planu działania, tak aby został osiągnięty cel, bez potrzeby sięgania po radykalne środki. Istotne jest zapewnienie klientowi maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu.
Mogą Cię zainteresować
17.07.2024
Czy zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów może być formą koncentracji ?
Czy zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów może być formą koncentracji ? Zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów jest badane jako możliwa fuz...
10.07.2024
Jedni idą na wakacje, a inni – na wojnę z gigantami cyfrowymi Microsoftem i Apple
W przypadku Microsoft - Komisja zarzuca Microsoft nadużycie pozycji dominującej na światowym rynku aplikacji SaaS poprzez związanie produktu do komunikacji i współpracy ...