Private Lawyer

05.11.2013 Publikacje

Dorotą Bryndal, radcą prawnym, wspólnikiem Kancelarii GESSEL rozmawiała Ewa Chmielarz

Kompletne i życzliwe wsparcie w sytuacjach życiowych i kryzysowych, a więc większy spokój, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu w wyniku lepszej koordynacji spraw prywatno-zawodowych” – tak o nowej usłudze opowiada Dorota Bryndal, wspólnik radca prawny, kierująca działem Private Lawyer w Kancelarii GESSEL.

Co to jest private lawyer?

W najprostszych słowach to kompleksowa obsługa prawna osoby fizycznej, która zyskuje możliwość koordynacji różnych spraw w życiu prywatnym, rodzinnym i zawodowym przez jednego zaufanego prawnika. To także osoba, która rekomenduje i w miarę potrzeb organizuje kontakt z ekspertami z różnych specjalizacji prawnych bądź dziedzin związanych z finansami.

Co obejmuje usługa?

Doradztwo w wielu dziedzinach – począwszy od ochrony prywatności i wizerunku, poprzez sprawy rodzinne, wsparcie w zarządzaniu i planowaniu sukcesji, doradztwo w stosunkach zatrudnienia, planowanie i doradztwo podatkowe, kwestie spadkowe, a skończywszy na kwestiach dotyczących nieruchomości. Stopień skomplikowania tych spraw może być różny, od sporządzania podstawowych dokumentów prawnych (pełnomocnictw, upoważnień), do występowania w imieniu klienta w sporach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i karnego, w tym sprawach o wykroczenia.

Skąd wzięła się potrzeba stworzenia takiej usługi?

Może zabrzmi to banalnie, ale zmienia się styl i tempo życia. Jako społeczeństwo stajemy się coraz bardziej zamożni, a wraz z tym rośnie zainteresowanie prywatnym doradztwem. W tym samym czasie stajemy się coraz bardziej świadomi swoich potrzeb oraz otwarci na nowe rozwiązania prawne. Jednocześnie wiele osób boryka się z brakiem wolnego czasu i trudnościami w pogodzeniu życia prywatnego z zawodowym. Potrzeba skorzystania z usług osobistego doradcy wynika także z faktu, że rzeczywistość prawna staje się coraz bardziej skomplikowana. Samemu łatwo jest zgubić się w gąszczu przepisów.

Jak różnicują się potrzeby w zależności od zawodu/płci?

Według zgromadzonej przez nas wiedzy kobiety, częściej niż mężczyźni, postrzegają ofertę private lawyer jako atrakcyjną. Obie grupy wyrażają zainteresowanie skorzystaniem z usługi doświadczonego, osobistego doradcy prawnego. Wydaje się, że kobiety są bardziej otwarte na nowe rozwiązania i proponowany przez nas model obsługi prawnej.

Jakie cechy powinien mieć prywatny prawnik?

Z badań wynika, że najbardziej pożądane cechy private lawyera to doświadczenie zawodowe i życiowe (18%), merytoryczne podejście (10%), wiedzę z różnych obszarów prawa (7%). Wysoko cenione są również otwartość, etyka zawodowa oraz szeroka sieć kontaktów.Nasze doświadczenie w pełni to potwierdza.

Jaką relacje tworzy prawnik z klientem?

Private lawyer to więcej niż klasyczne doradztwo prawne, to bardziej prawny opiekun oferujący relacje partnerską. Jest to relacja szczególna, oparta na zaufaniu i dyspozycyjności osobistego prawnika. Sprawy prywatne z reguły angażują wiele emocji. Jest w tej relacji miejsce na mądre zarządzanie tymi emocjami.Ważne jest wspólne opracowanie planu działania, tak aby został osiągnięty cel, bez potrzeby sięgania po radykalne środki. Istotne jest zapewnienie klientowi maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu.

Mogą Cię zainteresować

08.12.2023

Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...

Publikacje
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

08.12.2023

Local energy communities – the key to Poland’s energy transition

Szacuje się, że w całej UE działa obecnie ponad 9000 wspólnot energetycznych. Zwykle składają się one z szeregu pojedynczych mikroinstalacji słonecznych lub wiatrowych i...

Publikacje
Local energy communities – the key to Poland’s energy transition
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!