Rola sądów w przeciwdziałaniu zmianom klimatu

14.05.2021 Publikacje

Maja Frontczak, starszy prawnik, adwokat, oraz Łukasz Ostas, prawnik, są autorami artykułu „Role of courts in addressing the climate crisis” („Rola sądów w rozwiązywaniu kryzysu klimatycznego”), który ukazał się w najnowszym wydaniu Magazynu Contact Online, wydawanego przez BPCC – Brytyjsko-Polską Izbę Handlową (British Polish Chamber of Commerce). 

Opisując wybrane postępowania sądowe z Niemiec, Francji i Australii autorzy prezentują różne podejścia do ochrony klimatu w oparciu o krajowe instrumenty prawne. W artykule zostały również omówione sposoby ujęcia krajowych zobowiązań w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych w angielskim oraz polskim systemie prawnym, a także najgłośniejsze sprawy klimatyczne wytoczone w obu tych krajach.

Najnowszy numer wydawanego przez British Polish Chamber of Commerce Contact Magazine Online został praktycznie w całości poświęcony kwestiom środowiskowym i tzw. zielonej transformacji (w związku ze zbliżającą się Konferencją klimatyczna ONZ – COP26)  – artykuły i wywiady w nim zawarte dają przegląd aktualnej sytuacji, a także wyzwań i możliwości, które stoją przed nami. 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu

Magazyn dostępny jest TUTAJ.

contact online magazine 48

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Mogą Cię zainteresować

05.03.2024

„Gram w zielone”, czyli Komisja Europejska zmusza Zalando do zmiany praktyk

W czasach, gdy dużo się mówi o stanie środowiska naturalnego a korzystanie z kopalnych źródeł energii jest wątpliwe i moralnie i ekonomicznie, proekologiczne postawy prz...

Publikacje
„Gram w zielone”, czyli Komisja Europejska zmusza Zalando do zmiany praktyk

08.12.2023

Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...

Publikacje
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys