Średnie Kancelarie zyskały na pandemii

28.06.2021 Publikacje

Tegoroczne zestawienie najlepszych firm na rynku prawnym potwierdziło, że najlepiej radzą sobie wszechstronni – mówią ich partnerzy zarządzający

Finał 19. rankingu kancelarii prawniczych już za nami, lokaty przyznane, dyplomy rozdane. Czas więc na refleksję tych, których zestawienie dotyczy: partnerów zarządzających firmami. Czego o rynku dowiedzieli się z rankingu? Jakie mają pomysły na przyszłość? Zapytaliśmy kilkoro z nich.

Cenne źródło

Ranking jest cennym źródłem wiedzy o rynku usług prawnych jako całości. To najpełniejsze przeglądowe zestawienie pokazujące branżę i trendy, choć z natury rzeczy nie jest to pełny obraz – ocenia Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS, która zajęła drugie miejsce w kategorii „prawnicy ogółem”.

Dla kancelarii czy prawnika wyróżnionego w rankingu to bardzo budujące, że koledzy i koleżanki postrzegają dokonania prawnika lub zespołu prawników jako wyróżniające się w danej dziedzinie. To nie tylko wydarzenie towarzyskie, bo ranking jest cennym źródłem informacji o rynku prawniczym – mówi dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, Senior Partner w Kancelarii GESSEL.

Można oczywiście się spierać, kto faktycznie jest liderem w danej kategorii, ale z całą pewnością ranking oddaje najważniejsze kierunki zmian na rynku usług prawnych dostrzegane także przez samych prawników – zauważa adwokat Maciej Zaborowski, partner zarządzający kancelarią KKZ, zaliczaną do liderów w kategoriach „media i komunikacja” oraz „prawo dla biznesu”. (…)

– Dziewiętnasta odsłona rankingu kancelarii przyniosła zmianę, na którą czekałam od dawna – na niepodległość wybiła się wreszcie osobna kategoria – „mediacje i arbitraż” – mówi mec. Gessel-Kalinowska vel Kalisz, która znalazła się w gronie prawników rekomendowanych w tej dziedzinie. – Tę formę rozwiązywania sporów uważam za bardziej przyjazną biznesowi i bardziej efektywną.

 

Artykuł ukazał sie w Rzeczpospolitej z dn. 28.06.2021 roku. 

Mogą Cię zainteresować

10.07.2024

Jedni idą na wakacje, a inni – na wojnę z gigantami cyfrowymi Microsoftem i Apple

W przypadku Microsoft - Komisja zarzuca Microsoft nadużycie pozycji dominującej na światowym rynku aplikacji SaaS poprzez związanie produktu do komunikacji i współpracy ...

Publikacje
Jedni idą na wakacje, a inni – na wojnę z gigantami cyfrowymi Microsoftem i Apple

26.06.2024

15.9 mln EUR kary za usunięcie wiadomości na Whatsapp

Komisja Europejska wydała pierwszą decyzję nakładającą karę finansową na przedsiębiorcę za usunięcie wiadomości na komunikatorze. Sprawa dotyczy spółki International Fl...

Publikacje
15.9 mln EUR kary za usunięcie wiadomości na Whatsapp
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!

tygrys