Średnie Kancelarie zyskały na pandemii

28.06.2021 Publikacje

Tegoroczne zestawienie najlepszych firm na rynku prawnym potwierdziło, że najlepiej radzą sobie wszechstronni – mówią ich partnerzy zarządzający

Finał 19. rankingu kancelarii prawniczych już za nami, lokaty przyznane, dyplomy rozdane. Czas więc na refleksję tych, których zestawienie dotyczy: partnerów zarządzających firmami. Czego o rynku dowiedzieli się z rankingu? Jakie mają pomysły na przyszłość? Zapytaliśmy kilkoro z nich.

Cenne źródło

Ranking jest cennym źródłem wiedzy o rynku usług prawnych jako całości. To najpełniejsze przeglądowe zestawienie pokazujące branżę i trendy, choć z natury rzeczy nie jest to pełny obraz – ocenia Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS, która zajęła drugie miejsce w kategorii „prawnicy ogółem”.

Dla kancelarii czy prawnika wyróżnionego w rankingu to bardzo budujące, że koledzy i koleżanki postrzegają dokonania prawnika lub zespołu prawników jako wyróżniające się w danej dziedzinie. To nie tylko wydarzenie towarzyskie, bo ranking jest cennym źródłem informacji o rynku prawniczym – mówi dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, Senior Partner w Kancelarii GESSEL.

Można oczywiście się spierać, kto faktycznie jest liderem w danej kategorii, ale z całą pewnością ranking oddaje najważniejsze kierunki zmian na rynku usług prawnych dostrzegane także przez samych prawników – zauważa adwokat Maciej Zaborowski, partner zarządzający kancelarią KKZ, zaliczaną do liderów w kategoriach „media i komunikacja” oraz „prawo dla biznesu”. (…)

– Dziewiętnasta odsłona rankingu kancelarii przyniosła zmianę, na którą czekałam od dawna – na niepodległość wybiła się wreszcie osobna kategoria – „mediacje i arbitraż” – mówi mec. Gessel-Kalinowska vel Kalisz, która znalazła się w gronie prawników rekomendowanych w tej dziedzinie. – Tę formę rozwiązywania sporów uważam za bardziej przyjazną biznesowi i bardziej efektywną.

 

Artykuł ukazał sie w Rzeczpospolitej z dn. 28.06.2021 roku. 

Mogą Cię zainteresować

05.03.2024

„Gram w zielone”, czyli Komisja Europejska zmusza Zalando do zmiany praktyk

W czasach, gdy dużo się mówi o stanie środowiska naturalnego a korzystanie z kopalnych źródeł energii jest wątpliwe i moralnie i ekonomicznie, proekologiczne postawy prz...

Publikacje
„Gram w zielone”, czyli Komisja Europejska zmusza Zalando do zmiany praktyk

08.12.2023

Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...

Publikacje
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!