Średnie Kancelarie zyskały na pandemii
28.06.2021 Publikacje
Tegoroczne zestawienie najlepszych firm na rynku prawnym potwierdziło, że najlepiej radzą sobie wszechstronni – mówią ich partnerzy zarządzający
Finał 19. rankingu kancelarii prawniczych już za nami, lokaty przyznane, dyplomy rozdane. Czas więc na refleksję tych, których zestawienie dotyczy: partnerów zarządzających firmami. Czego o rynku dowiedzieli się z rankingu? Jakie mają pomysły na przyszłość? Zapytaliśmy kilkoro z nich.
Cenne źródło
Ranking jest cennym źródłem wiedzy o rynku usług prawnych jako całości. To najpełniejsze przeglądowe zestawienie pokazujące branżę i trendy, choć z natury rzeczy nie jest to pełny obraz – ocenia Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS, która zajęła drugie miejsce w kategorii „prawnicy ogółem”.
Dla kancelarii czy prawnika wyróżnionego w rankingu to bardzo budujące, że koledzy i koleżanki postrzegają dokonania prawnika lub zespołu prawników jako wyróżniające się w danej dziedzinie. To nie tylko wydarzenie towarzyskie, bo ranking jest cennym źródłem informacji o rynku prawniczym – mówi dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, Senior Partner w Kancelarii GESSEL.
Można oczywiście się spierać, kto faktycznie jest liderem w danej kategorii, ale z całą pewnością ranking oddaje najważniejsze kierunki zmian na rynku usług prawnych dostrzegane także przez samych prawników – zauważa adwokat Maciej Zaborowski, partner zarządzający kancelarią KKZ, zaliczaną do liderów w kategoriach „media i komunikacja” oraz „prawo dla biznesu”. (…)
– Dziewiętnasta odsłona rankingu kancelarii przyniosła zmianę, na którą czekałam od dawna – na niepodległość wybiła się wreszcie osobna kategoria – „mediacje i arbitraż” – mówi mec. Gessel-Kalinowska vel Kalisz, która znalazła się w gronie prawników rekomendowanych w tej dziedzinie. – Tę formę rozwiązywania sporów uważam za bardziej przyjazną biznesowi i bardziej efektywną.
Artykuł ukazał sie w Rzeczpospolitej z dn. 28.06.2021 roku.
Mogą Cię zainteresować
01.06.2023
Fundusze private equity a prawo antymonopolowe – co za zakrętem?
Nie ma wątpliwości, że ojczyzną prawa antymonopolowego są Stany Zjednoczone, ale dający się tam zaobserwować zwrot jest po części pochodną zjawisk politycznych i gospoda...
29.05.2023
Czy pobieżne zapoznanie się z pismem przez Przeszukujących rzeczywiście zagraża tajemnicy zawodowej pełnomocników?
Ostatnia nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (Ustawa) z dnia 9 marca br., mająca na celu wdrożenie dyrektywy ECN+, wzbudza ostatnio sporo obaw. Dzisi...