„Tarcza finansowa” PFR nie dla zagranicznych firm. Nawet jeśli płacą podatki w Polsce
21.04.2020 Publikacje
Kwotę 100 mld zł podzielono na trzy segmenty: dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich oraz dużych. Mają dostać odpowiednio po 25, 50 i 25 mld zł w różnych formach pomocy, w zależności od rozmiaru firmy.
„Koniecznym warunkiem jest również posiadanie przez beneficjentów rzeczywistych firm rezydencji podatkowej w Polsce i rozliczanie podatków za ostatnie 2 lata obrotowe na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej” – czytamy w ogólnych warunkach „tarczy”.
Jeśli więc firma płaci podatki poza Polską lub ma właściciela zagranicznego, który ma rezydencję podatkową poza Polską, a chce uzyskać pomoc, to ma jedną furtkę.
Ale taki sposób określenia, kto może skorzystać z pomocy, może wykluczyć wiele dużych firm działających w Polsce – ostrzega na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” Katarzyna Lisowska z kancelarii GESSEL. (…)
Pełna treść artykułu dostępna jest na portalu Gazety Wyborczej.
Mogą Cię zainteresować
17.07.2024
Czy zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów może być formą koncentracji ?
Czy zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów może być formą koncentracji ? Zatrudnienie przez Microsoft pracowników start-upów jest badane jako możliwa fuz...
10.07.2024
Jedni idą na wakacje, a inni – na wojnę z gigantami cyfrowymi Microsoftem i Apple
W przypadku Microsoft - Komisja zarzuca Microsoft nadużycie pozycji dominującej na światowym rynku aplikacji SaaS poprzez związanie produktu do komunikacji i współpracy ...