„Tarcza finansowa” PFR nie dla zagranicznych firm. Nawet jeśli płacą podatki w Polsce

21.04.2020 Publikacje

Kwotę 100 mld zł podzielono na trzy segmenty: dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich oraz dużych. Mają dostać odpowiednio po 25, 50 i 25 mld zł w różnych formach pomocy, w zależności od rozmiaru firmy.

„Koniecznym warunkiem jest również posiadanie przez beneficjentów rzeczywistych firm rezydencji podatkowej w Polsce i rozliczanie podatków za ostatnie 2 lata obrotowe na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej” – czytamy w ogólnych warunkach „tarczy”.

Jeśli więc firma płaci podatki poza Polską lub ma właściciela zagranicznego, który ma rezydencję podatkową poza Polską, a chce uzyskać pomoc, to ma jedną furtkę.

Ale taki sposób określenia, kto może skorzystać z pomocy, może wykluczyć wiele dużych firm działających  w Polsce – ostrzega na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” Katarzyna Lisowska z kancelarii GESSEL. (…)

 

Pełna treść artykułu dostępna jest na portalu Gazety Wyborczej.

 

Mogą Cię zainteresować

08.12.2023

Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

Sądowa walka o tantiemy. Stawką w sprawie między Cinema City a SFP-ZAPA, którą rozstrzygnie niebawem Sąd Najwyższy, są dziesiątki milionów, a w przyszłości nawet setk...

Publikacje
Cinema City kontra SFP-ZAPA. Sądowa walka o tantiemy trwa

08.12.2023

Local energy communities – the key to Poland’s energy transition

Szacuje się, że w całej UE działa obecnie ponad 9000 wspólnot energetycznych. Zwykle składają się one z szeregu pojedynczych mikroinstalacji słonecznych lub wiatrowych i...

Publikacje
Local energy communities – the key to Poland’s energy transition
Wszystkie publikacje

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!