Gautam Mohanty

Of Counsel
Adwokat z uprawnieniami w Indiach, LLM

Arbitraż

Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym, międzynarodowym prawie gospodarczym oraz sporach handlowych w ramach systemów common law.

Z72 5620 small 1 772x1158

BIO

Gautam dołączył do GESSEL w 2024 roku i jest członkiem zespołu arbitrażowego w GESSEL. Jest doradcą zespołu arbitrażowego w Kancelarii GESSEL i udziela porad prawnych w zakresie arbitrażu międzynarodowego, w tym arbitrażu towarowego i prawa morskiego.

Gautam jest także adwokatem wykwalifikowanym w Indiach, gdzie regularnie doradza klientom w zakresie prawa gospodarczego i handlowego, złożonych transgranicznych kwestii prawnych związanych z prawem ubezpieczeniowym oraz spraw arbitrażowych.

Specjalizuje się w doradztwie i rzecznictwie w szerokim zakresie spraw handlowych i pełnił funkcję sekretarza/asystenta trybunału w ponad czterdziestu (40) krajowych i międzynarodowych arbitrażach o wysokiej wartości, obejmujących złożone kwestie faktyczne i prawne w świetle prawa indyjskiego i zagranicznego w charakterze arbitrażu konsultant sędziego Deepaka Vermy, byłego sędziego Sądu Najwyższego Indii.

Pomagał sędziemu Deepakowi Vermie, byłemu sędziemu Sądu Najwyższego Indii, w przygotowywaniu ekspertyz w sprawach z zakresu indyjskiego i międzynarodowego prawa handlowego przed sądami zagranicznymi i trybunałami międzynarodowymi, w tym sądami federalnymi Stanów Zjednoczonych, sądami apelacyjnymi w Anglii i Walii oraz Interpolem.

Gautam łączy karierę zawodową z naukowcami, gdzie jest doktorantem międzynarodowego prawa gospodarczego na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie bada finansowanie przez osoby trzecie i jego wpływ na legitymację proceduralną rozstrzygania sporów między inwestorem a państwem (ISDS). Jest adiunktem w Jindal Global Law School (JGLS) i regularnie publikuje artykuły w renomowanych czasopismach.

tygrys swiecacy

Wykształcenie i osiągnięcia

tygrys swiecacy
  • Licencjat z Administracji Biznesu i Licencjat Prawa (B.A.; LL.B) (z wyróżnieniem) – Międzynarodowe Prawo Handlowe na Narodowym Uniwersytecie Prawa Odisha (NLUO), Cuttack, Indie (2015),
  • Magister Prawa w Międzynarodowym Prawie Gospodarczym (LLM) na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim (CEU), Budapeszt, Węgry (2017).
  • Stypendysta wizytujący w Centrum Badawczym Prawa Inwestycji i Rynków Międzynarodowych (CREDIMI) na Uniwersytecie Burgundii, Francja (w ramach programu Erasmus+, od 1 marca do 31 marca 2023).
  • Stypendysta wizytujący w Centrum Prawa Międzynarodowego Lauterpachta (LCIL) na Uniwersytecie Cambridge, Wielka Brytania, w ramach międzynarodowego stypendium mobilności przyznanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), Polska (od 25 kwietnia do 30 czerwca 2023).
  • Ukończone kursy – Międzynarodowy Arbitraż w Międzynarodowej Akademii Prawa Arbitrażowego (Paryż) (lipiec 2021).

Publikacje naukowe