Katarzyna Olszak

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Katarzyna specjalizuje się w transakcjach M&A, prawie spółek handlowych oraz szeroko rozumianym prawie gospodarczym. Doradza klientom krajowym jak i zagranicznym w ramach procesów inwestycyjnych na rynku private equity i venture capital, zarówno po stronie kupujących jak i sprzedających. Służy aktywnym wsparciem począwszy od momentu strukturyzacji transakcji, ale również po jej zamknięciu. Koordynuje i nadzoruje nie tylko przebieg transakcji, ale również procesy legal due diligence.

Języki:

BIO

Katarzyna posiada bogate doświadczenie transakcyjne w obsłudze prawnej procesów inwestycyjnych na rynku private equity i venture capital, ze szczególnym uwzględnieniem sektora nowoczesnych technologii, IT oraz e-commerce.

Doradza klientom w ramach procesów inwestycyjnych na rynku private equity i venture capital, a także w sprawach korporacyjnych, w szczególności w procesach przekształceń, połączeń oraz rozmaitych zmian w  strukturach spółek. Regularnie uczestniczy w transakcjach share deal jak i assetdeal na rynku niepublicznym z udziałem funduszy oraz przedsiębiorców reprezentując klientówkrajowych jak i zagranicznych.

Jej praktyka obejmuje szerokie spektrum działań zmierzających do satysfakcjonującego zamknięcia inwestycji, w szczególności przygotowywanie oraz udział w negocjacjach dokumentacji transakcyjnej – zarówno po stronie sprzedających jak i kupujących. Służy aktywnym wsparciem począwszy od momentu strukturyzacji transakcji, w trakcie okresów przejściowych, ale również po zamknięciu danego procesu inwestycyjnego, w związku z realizacją obowiązków post-closingowych.

Koordynuje i nadzoruje nie tylko przebieg transakcji, ale również procesy legal due diligence, w których sama także bierze udział. Doradza przy szacowaniu skali zidentyfikowanych ryzyk prawnych, ich efektywnym mitygowaniu oraz adresowaniu na poziomie dokumentacji transakcyjnej.

Katarzyna wielokrotnie doradzała klientom korporacyjnym przy tworzeniu i wdrażaniu programów motywacyjnych na rynku niepublicznym, opartych na szerokim katalogu instrumentów prawnych, w tym opcji, warrantów jak i akcji. Prowadziła liczne szkolenia dla managerów i pracowników objętych danym programem.

Jednocześnie świadczy bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców z zakresu prawa gospodarczego i prawa korporacyjnego, doradzając klientom podczas negocjacji kluczowych dla ich działalności umów gospodarczych jak i implementacji dokumentacji korporacyjnej.

Doświadczenie

Wybrane projekty

 • Inwestycja Telko Poland, należącej do fińskiej korporacji Aspo  w Eltrex sp. z o.o. Sp. K.
 • Inwestycja Anwim S.A., spółki portfelowej Enterprise Investors, w holenderską spółkę The Fuel Company Holding B.V.
 • Inwestycja Inplus sp. z o.o., spółki portfelowej Accession Capital Partners, w spółkę Smart Factor sp. z o.o.
 • Sprzedaż spółki Asist na rzecz Grupy PIB, jednej z największych w Europie grup rynku agencyjnego i brokerskiego
 • Inwestycja MS Galleon AG (grupa Michała Sołowowa) w Rafako S.A.
 • Sprzedaż  spółki LENTEX Wykładziny sp. z o.o. Przez LENTEX S.A. na rzecz belgijskiej spółki Unilin B.V. należącej do amerykańskiej grupy Mohawk
 • Lewarowany wykup menedżerski spółki Krosno Glass S.A. z udziałem funduszu CVI
 • Sprzedaż przez fundusz Enterprise Investors 100% akcji spółki 3S S.A. na rzecz Play (wartość transakcji 410 mln PLN)
 • Kolejna runda inwestycyjna spółki Linkercolud
 • Inwestycja funduszu Movens Capital w spółkę Doctor.One
 • Runda inwestycyjna serii B na rzecz Packhelp i jej założycieli
 • Kolejna runda inwestycyjna na rzecz spółki Feedwell (psibufet) i jej założyciela
 • Runda inwestycyjna na rzecz spółki Plenti i jej założycieli
 • Inwestycja funduszu knowledgehub w spółkę Supersonic Food
 • Inwestycja funduszu Movens Capital w spółkę The Village Network
 • Inwestycja funduszu LT Capital w Sunroof podczas rundy seed
 • Nabycie większościowego pakietu w SAT sp. z o.o. przez fundusz Avallon

News
& Insights

28.06.2023

Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o.

Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SA...

Case studies
Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o.

04.05.2023

Doradzaliśmy wspólnikom Ladros w procesie pozyskania inwestora strategicznego – Chefs Culinar

Zespół naszej kancelarii świadczył usługi doradztwa prawnego na rzecz Ladros i jego wspólników w procesie przygotowania, negocjacji i zawarcia dokumentacji transakcji. Z...

Case studies
Doradzaliśmy wspólnikom Ladros w procesie pozyskania inwestora strategicznego – Chefs Culinar

15.03.2023

Doradzaliśmy przy transakcji nabycia spółki ELTREX

Doradzaliśmy fińskiej spółce Telko Oy, należącej do korporacji Aspo, przy transakcji nabycia ogółu praw i obowiązków komandytariuszy polskiej spółki Eltrex sp. o.o. sp. ...

Case studies
Doradzaliśmy przy transakcji nabycia spółki ELTREX

23.01.2023

Znaleźliśmy się wśród liderów fuzji i przejęć według raportu Mergermarket 2022

Zostaliśmy wymienieni wśród liderów fuzji i przejęć według raportu Global & Regional M&A League Tables 2022 wykonanego przez Mergermarket. Jesteśmy sklasyfikowan...

Aktualności
Znaleźliśmy się wśród liderów fuzji i przejęć według raportu Mergermarket 2022
Pokaż więcej

Wykształcenie i osiągnięcia

 • Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2016)
 • Ukończyła Centrum Prawa Amerykańskiego organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z Georgia State University College of Law i Emory University School of Law (2017)
 • Ukończyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie (2020)
 • Wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie (2021)

Publikacje naukowe