Majka Rucińska

Senior Associate

Fuzje i przejęcia | Private Equity

Specjalizuje się w prawie spółek handlowych oraz transakcjach fuzji i przejęć. W swojej praktyce koncentruje się na transakcjach M&A oraz na niepublicznych inwestycjach kapitałowych (private equity). Brała udział w licznych transakcjach i doradzała wiodącym graczom na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych przy realizacji transakcji z zakresu fuzji i przejęć oraz transakcji private equity w Polsce, jak również w kwestiach związanych z corporate governance.

Języki:

BIO

Majka specjalizuje się w prawie spółek handlowych. Doradza klientom korporacyjnym w zakresie lokalnych i transgranicznych transakcji fuzji i przejęć oraz private equity.

Reprezentuje klientów polskich i zagranicznych w transakcjach fuzji i przejęć zarówno na buy-side, jak i sell-side oraz przy strukturyzowaniu transakcji typu joint venture. Koncentruje się na prywatnych M&A i regularnie doradza również w kwestiach z zakresu ładu korporacyjnego (corporate governance) oraz prowadzi badania due diligence. Doradzała także licznym spółkom publicznym, w tym w zakresie prawa rynku kapitałowego.

Posiada doświadczenie transakcyjne w doradztwie transakcyjnym zdobyte przed dołączeniem do GESSEL w 2021 roku w wiodących, międzynarodowych kancelariach w Warszawie oraz Londynie oraz w bankowości inwestycyjnej.

Doświadczenie

Wybrane projekty

 • Inwestycja MS Galleon AG (grupa Michała Sołowowa) w Rafako S.A.
 • Sprzedaż  spółki LENTEX Wykładziny sp. z o.o. Przez LENTEX S.A. na rzecz belgijskiej spółki Unilin B.V. należącej do amerykańskiej grupy Mohawk
 • Sprzedaż większościowego pakietu udziałów w spółce MPS International przez Avallon
 • Sprzedaż akcji spółki Małkowski Martech S.A. na rzecz ASSA ABLOY
 • Sprzedaż przez MCI Capital 100% udziałów w mfind IT sp. Z o.o. I mfind sp. Z o.o. (obecnie funkcjonujące pod brandem Punkta) na rzecz BIK Brokers sp. Z o.o.
 • Nabycie Grupy Rx, obejmującej spółki informatyczne działające w branży medycznej przez Bonnier Publications AB, w wyniku czego Bonnier Publications AB stała się właścicielem m.in. Konsylium24.pl, kompendium24.pl, index24.pl oraz gdzieskierowac24.pl
 • Nabycie przez KGAL Investment Management gmbh & Co. KG od ČEZ 2 farm wiatrowych w Polsce, Krasin (35,2 MW) i Sakówko (4,4 MW)
 • Nabycie przedsiębiorstw Zeropark i Voluum od grupy Codewise przez centralnic Group Plc, brytyjską spółkę publiczną świadczącą usługi internetowe
 • Inwestycja Mirova Eolska société par actions simplifiée, Ibereólica Sp. Z o.o. I Uriel Renovables, S.A. w portfel dwóch projektów farm wiatrowych – DK Farma Wiatrowa i Biały Bór (160MW)
 • Nabycie większościowego pakietu w Echo Investment S.A. przez WING Group
 • Nabycie większościowego pakietu w SAT sp. z o.o. przez fundusz Avallon

News
& Insights

11.08.2023

Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

Transakcja sprzedaży  100% udziałów w spółce PCB Technical Solutions Limited na rzecz spółki Sescom SA, której byliśmy doradzą w tym procesie,  jest w finale w prestiżow...

Aktualności
Transakcja Sescom S.A. w finale konkursu Thames Valley Dealmakers Awards 2023

28.06.2023

Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o.

Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SA...

Case studies
Doradzaliśmy funduszowi Avallon MBO w procesie przygotowania, negocjacji i podpisania dokumentacji transakcyjnej dotyczącej nabycia większościowego pakietu udziałów w SAT sp. z o.o.

14.06.2023

Doradzaliśmy Funduszowi Avallon MBO przy inwestycji w Letniskowo

Doradzaliśmy Funduszowi Avallon MBO Fund III przy inwestycji, w ramach której Fundusz objął 70% udziałów  w spółce Letniskowo sp. z o.o. z Białegostoku. Nasze doradztwo...

Case studies
Doradzaliśmy Funduszowi Avallon MBO przy inwestycji w Letniskowo

13.04.2023

Doradzaliśmy przy transakcji nabycia angielskiej spółki PCB Technical Solutions

Doradzaliśmy Sescom przy transakcji nabycia 100% udziałów w angielskiej spółce PCB Technical Solutions Limited przez angielską spółkę zależną od Sescom S.A. Nasze dorad...

Case studies
Doradzaliśmy przy transakcji nabycia angielskiej spółki PCB Technical Solutions
Pokaż więcej

Wykształcenie i osiągnięcia

 • Studia doktoranckie z zakresu prawa w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (2022) (specjalizacja z zakresu prawa spółek, praca doktorska dotycząca corporate governance, w trakcie studiów prowadziła badania naukowe jako visiting researcher na Uniwersytecie Georgetown oraz w Instytucie Prawa Prywatnego Porównawczego i Międzynarodowego im. Maxa Plancka)
 • Studia z zakresu finansów i rachunkowości (2020) oraz ekonomicznej analizy prawa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2018)
 • Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2018)
 • Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzone przez Uniwersytet Warszawski wspólnie z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Florydy (University of Florida Levin College of Law) (2016)