Małgorzata Wiśniewska

Senior Associate
Radca prawny

Fuzje i przejęcia

Specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć (M&A) na rynku niepublicznym oraz prawie własności intelektualnej i przemysłowej oraz prawie nowych technologii. Przeprowadza analizy due diligence na potrzeby transakcji kapitałowych.

Języki:

BIO

Małgorzata jest w GESSEL od 2017 roku. Uczestniczy w realizacji transakcji fuzji i przejęć na rynku niepublicznym z udziałem krajowych i zagranicznych przedsiębiorców. Jej doświadczenie obejmuje przygotowywanie dokumentacji transakcyjnej oraz przeprowadzanie analiz prawnych due diligence w szczególności w zakresie zagadnień prawa własności intelektualnej i przemysłowej oraz na rzecz spółek tworzących innowacyjne technologie.

Posiada również doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi prawnej przedsiębiorców w tym także doradztwa korporacyjnego na rzecz kluczowych podmiotów działających na rynku energetycznym.

Przez wiele lat zajmowała się prowadzeniem sporów sądowych w sprawach gospodarczych i handlowych oraz cywilnych, w tym w szczególności reprezentowała klientów w sporach korporacyjnych oraz w sporach pojawiających się w toku realizacji inwestycji budowlanych.

Doświadczenie zdobywała we wrocławskich oraz warszawskich kancelariach prawnych. Odbyła również staż w Biurze Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w Wydziale Postępowań przed Trybunałem Konstytucyjnym.

 

Doświadczenie

Wybrane projekty

  • Inwestycja w spółkę Corab przez fundusz Black Forest
  • Inwestycja funduszu Accession Capital Partners w spółkę Inplus-Cenatorium
  • Inwestycja funduszu Resource Partners w Buglo Play

News
& Insights

23.01.2023

Znaleźliśmy się wśród liderów fuzji i przejęć według raportu Mergermarket 2022

Zostaliśmy wymienieni wśród liderów fuzji i przejęć według raportu Global & Regional M&A League Tables 2022 wykonanego przez Mergermarket. Jesteśmy sklasyfikowan...

Aktualności
Znaleźliśmy się wśród liderów fuzji i przejęć według raportu Mergermarket 2022
Pokaż więcej

Wykształcenie i osiągnięcia

  • Studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (2011)
  • Studia podyplomowe Prawa Medycznego i Bioetyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2015)
  • Studia podyplomowe Prawo Nowoczesnych Technologii, Akademia Leona Koźmińskiego (uczestniczka od 2020)

Nagrody

Publikacje naukowe