Marta Grabiec

Managing Associate
Radca prawny

Prawo własności intelektualnej

pecjalizuje się w prawie własności intelektualnej w branży IT. Od ponad 13 lat doradza spółkom w kraju i zagranicą.

Języki:

BIO

Marta dołączyła do firmy w 2012 roku. Od 2015 roku pracowała na stanowisku senior associate, a od 2021 roku na stanowisku managing associate.

Marta specjalizuje się we wszystkich aspektach związanych z ochroną własności intelektualnej oraz zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. Marta posiada również bogate doświadczenie w sprawach z zakresu prawa prasowego i ochrony dóbr osobistych.

Marta posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i negocjowaniu umów, w tym dokumentacji transakcyjnej, z zakresu praw na dobrach niematerialnych. Doradza w sprawach ochrony własności intelektualnej klientom z różnych branż, w tym branży biotechnologicznej, nowych technologii, e-commerce, branży medialnej i rozrywkowej, jak również branży odzieżowej i obuwniczej.

Marta reprezentuje również interesy Klientów przed sądami cywilnymi, administracyjnymi, karnymi i arbitrażowymi. Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z rejestracją i unieważnieniem praw własności przemysłowej, występując m.in. w postępowaniach spornych przed Urzędem Patentowym RP. Marta reprezentuje też Klientów przed sądami ds. ochrony własności intelektualnej.

News
& Insights

22.02.2022

Reprezentowaliśmy Dariusza Tuzimka w sprawie o ochronę dóbr osobistych

Prawnicy Kancelarii GESSEL z sukcesem reprezentowali Pana Dariusza Tuzimka w sprawie o ochronę dóbr osobistych przeciwko Krzysztofowi Stanowskiemu i wydawcy jego książki...

Case studies
Reprezentowaliśmy Dariusza Tuzimka w sprawie o ochronę dóbr osobistych
Pokaż więcej

Wykształcenie i osiągnięcia

  • Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2010); aplikacja adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie (2013)
  • Studia prawnicze w Centrum Prawa Amerykańskiego organizowane przez Wydział Prawa Stanowego Uniwersytetu Floryda (Levin College of Law, University of Florida) przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim (Certificate in American Law Studies)
  • Studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Cardiff w Wielkiej Brytanii (Certificateof Higher Education in Legal Studies)