Piotr Schramm

Partner
Adwokat

Procesy sądowe | Projekty specjalne / risk & support | Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne | Prawo karne gospodarcze

Wieloletni Partner w Kancelarii GESSEL. Adwokat. Kieruje zarówno działem projektów specjalnych, jak również działem procesowym oraz działem postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych.

Języki:

BIO

Piotr pracuje w Kancelarii GESSEL od marca 2007 roku, od stycznia 2009 jest Partnerem. Kieruje zarówno działem projektów specjalnych Kancelarii GESSEL jak również działem procesowym oraz działem postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych Kancelarii. Reprezentuje podmioty oraz ich zarządy w sporach, transakcjach, negocjacjach oraz bieżącej działalności biznesowej. Specjalizuje się w obsłudze prawnej biznesu o wysokim stopniu skomplikowania, bieżącym doradztwie strategicznym, transakcjach fuzji i przejęć, procesach restrukturyzacyjnych, procesach negocjacyjnych oraz obsłudze zagadnień i projektów specjalnych. Zajmuje się zagadnieniami w zakresie i przedmiocie tematyki konkurencji i konsumentów. Jest ekspertem prawa międzynarodowego. 

Co więcej, Piotr jest autorem wielu publikacji związanych z problematyką prawną, stricte podatkową, z transakcjami M&A, zagadnieniami procesów i sporów oraz felietonów dotyczących szeroko rozumianej problematyki prawnej, publikowanych na łamach „Dziennika Gazeta Prawna”, „Rzeczpospolitej”, magazynu „FORBES”, „Rynku Kapitałowego” i wielu innych. Ponadto, Piotr jest wieloletnim ekspertem, komentatorem i gościem licznych stacji oraz materiałów telewizyjnych i radiowych związanych z tematyką prawną oraz zagadnieniami prawa polskiego oraz prawa międzynarodowego.

W grudniu 2019 roku został uhonorowany przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara za „za konsekwentne zaangażowanie i wspieranie obywateli w działaniach na rzecz ochrony praw człowieka”.

W latach 2017-2018 oraz nieprzerwanie od 2020 roku (2020, 2021 oraz 2022) Piotr jest rekomendowany i wyróżniany w prestiżowym rankingu The Legal 500 jako recommended lawyer, w szczególności w zakresie prowadzenia oraz rozwiązywania sporów. The Legal 500 to wiodący i najbardziej wszechstronny światowy ranking na temat rekomendowanych firm prawniczych, prawników, adwokatów i radców prawnych. Od 29 lat The Legal 500 analizuje możliwości firm prawniczych i prawników na całym świecie.

 

"Sukces podejmowanych działań jest mierzony ilością poświęcanego im czasu.”

News
& Insights

12.04.2022

Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Legal 500

Wyróżnienie indywidualne jako „Leading Individual” w kategorii Dispute Resolution otrzymała dr hab. Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz. Kancelaria i jej prawnicy są r...

Aktualności
Po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Legal 500
Pokaż więcej

Wykształcenie i osiągnięcia

  • Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • Studia podyplomowe przy Międzyuczelnianym Instytucie Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, na kierunku Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego

Nagrody