Closing Grupy Akomex w czasach koronawirusa

03.04.2020 Aktualności

Wczoraj miało miejsce zamknięcie transakcji, w której jeden z naszych Klientów, Highlander Partners, sprzedał swoją spółkę portfelową Grupę Akomex. Kontrolę nad spółką przejął współzałożyciel i dotychczasowy akcjonariusz mniejszościowy Sebastian Śliwa przy wsparciu AMC Capital IV S.c. Sp., funduszu któremu doradza Mezzanine Management.

Fundusz Highlander Partners nabył pakiet kontrolny Akomex w 2010 roku – Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać przy tej transakcji, a w kolejnych latach wspierać Highlander Partners i Grupę Akomex przy szeregu strategicznych projektów m.in. w 2014 roku przy nabyciu spółki Druk Pak, przeprowadzonej w strukturze public-to-private. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób przyczynić się do powstania jednej z największych firm opakowaniowych w Europie Środkowej.

Transakcję nadzorował Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający, radca prawny. W projekt zaangażowani byli m.in. Maciej Kożuchowski, wspólnik, radca prawny, Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny, Karolina Krzal-Kwiatkowska, starszy prawnik, adwokat, dr Bartłomiej Woźniak, managing associate, adwokat oraz Adam Kraszewskimanaging associate, radca prawny.

Więcej informacji o sprzedaży Akomex znajdą Państwo tutaj.

Highlander Partners jest funduszem typu private equity, zajmującym się bezpośrednimi inwestycjami w przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe w wybranych branżach. Highlander Partners działa w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Fundusz zarządza aktywami o wartości ponad 2 miliardów dolarów. 

Grupa Akomex jest jednym z wiodących producentów opakowań z tektury litej i falistej, ulotek i etykiet w Europie Środkowej dla sektora farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego, elektronicznego i innych. Spółka powstała w 1993 roku w Starogardzie Gdańskim. Posiada 3 nowoczesne fabryki w Polsce i Danii, które produkują ponad 1,8 miliarda opakowań rocznie. 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!