Kancelaria GESSEL doradcą prawnym BetaMed w transakcji z Air Liquide

11.10.2021 Aktualności

Kancelaria GESSEL doradzała BetaMed S.A. w transakcji z Air Liquide.

„To przejęcie pozwoli Grupie wzmocnić swoją obecność w Polsce i poszerzyć zakres usług o wsparcie pacjentów cierpiących na złożone formy chorób przewlekłych” – głosi komunikat Air Liquide.

Doradztwo Kancelarii GESSEL było kompleksowe i obejmowało m.in. opracowanie struktury transakcji, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej oraz wsparcie w zamknięciu transakcji.

Kancelaria GESSEL wspierała BetaMed również w kwestiach prawa podatkowego i prawa pracy, a także w niezwykle złożonym postępowaniu przed Prezesem UOKiK – na początku września br. Prezes UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie spółki.

Projekt prowadził Michał Bochowicz, partner, adwokat. Zespół transakcyjny tworzyli: Weronika Zdeb, starszy prawnik, adwokat, Michał Osowski, starszy prawnik, radca prawny oraz prawnicy Katarzyna Zarzycka i Rafał Smolik. Za kwestie z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów odpowiedzialna była Bernadeta Kasztelan-Świetlik, partner, radca prawny, za kwestie podatkowe – Inarda Bielińska, of counsel, radca prawny, natomiast za kwestie z zakresu prawa pracy – Agnieszka Nowacka, starszy prawnik, radca prawny.

BetaMed to największa firma medyczna w Polsce świadcząca usługi opieki długoterminowej i wentylacji mechanicznej, zarówno w domu pacjenta, jak i w placówkach stacjonarnych (91 filii w 11 województwach). W 2020 roku BetaMed osiągnął prawie 25 mln EUR przychodów. 

Air Liquide Healthcare jest światowym liderem domowej opieki medycznej oraz ekspertem w zakresie opieki nad przewlekle chorymi pacjentami w warunkach domowych (obsługuje blisko 1,8 miliona pacjentów w 35 krajach). Air Liquide jest także producentem i dystrybutorem gazów technicznych, spożywczych i medycznych oraz powiązanych usług, urządzeń i technologii.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!