Kancelaria GESSEL doradcą prawnym Funduszu Avallon w procesie sprzedaży EBS

02.08.2021 Aktualności

Kancelaria GESSEL zapewniła kompletną obsługę prawną procesu sprzedaży pakietu większościowego w spółce EBS. Nowym nabywcą spółki jest holding UAB Sevenways Group, dzięki któremu EBS uzyskuje szeroki dostęp do dystrybucji zagranicznej.

Doradztwo Kancelarii obejmowało kompleksowe wsparcie prawne przy wyjściu z inwestycji, w tym przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, reprezentacja Avallon w negocjacjach oraz koordynację zamknięcia transakcji.

Zespołem kierował Maciej Kożuchowski, partner, radca prawny, w transakcję zaangażowani byli również: dr Bartłomiej Woźniak, managing associate, adwokat oraz Diana Strzałkowska, prawnik.

Obchodzący w tym roku swoje 20 lecie Fundusz AVALLON jest niezależną polską firmą zarządzającą funduszami private equity. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji transakcji we współpracy z menedżerami (MBO). AVALLON uczestniczył w około 100 transakcjach MBO i jest uważany za pioniera w tej dziedzinie w Polsce. Partnerzy firmy działają na rynku inwestycji kapitałowych od 1993 roku. AVALLON MBO FUND II to drugi fundusz AVALLON o wartości 109 milionów euro. Fundusz inwestuje w różnych branżach, ale zawsze z dobrymi zespołami menedżerskimi lub założycielami firm. AVALLON jest jednym z najaktywniejszych funduszy w Polsce.

EBS to firma technologiczna z własnym zakładem produkcyjnym w Ełku, działająca głównie w branży systemów zabezpieczeń. Od ponad 30 lat oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii GSM/GPRS oraz RFID. Spółka posiada szeroko rozwiniętą sieć dystrybucyjną na całym świecie. Współpracuje z największymi agencjami ochrony i centrami monitoringu w Polsce (m.in. Juwentus, Impel, Konsalnet, Securitas, Solid), dostawcami sieci GSM (Orange, Polkomtel, T-Mobile) i dystrybutorami oraz integratorami (Sareme, Johnson Controls, Honeywell, Alpha System, CSS, Elvey).

UAB Sevenways Group to litewski holding inwestujący w spółki z różnych obszarów, m.in. nieruchomości, czy branży energetycznej, w tym energetyki alternatywnej. W ubiegłym roku EBS i Sevenways powołały spółkę JV, której celem jest rozwój rozwiązań w obszarze zdalnego monitorowania pracy strażników i ochroniarzy.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!