Kancelaria GESSEL doradzała Alterium Holding Sp. z o.o. w transakcji zakończonej ogłoszeniem wezwania przez Ringier Axel Springer Media do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji MZN Property S.A.

28.02.2020 Aktualności

Ogłoszenie wezwania przez Ringier Axel Springer Media AG (RASM) na zakup akcji MZN Property stanowi część większej transakcji, w której RASM nabędzie również 100% udziałów Gratka.pl Sp. z o.o., właściciela serwisu gratka.pl.

Doradztwo Kancelarii GESSEL obejmowało prace nad dokumentacją transakcyjną, dokumentacją związaną z kontraktami menedżerskimi oraz negocjacje i doradztwo w zakresie regulacji prawnych rynku kapitałowego.

Projekt prowadził Michał Bochowicz, managing associate, adwokat. W projekcie brali udział: Julia Trzmielewska, starszy prawnik, Weronika Zdeb, starszy prawnik, adwokat oraz Krzysztof Jasiński, starszy prawnik, radca prawny. Całość nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

Ringier Axel Springer Media AG to  wiodący wydawca na  rynku cyfrowym, który obecnie zarządza portfolio obejmującym ponad 200 produktów cyfrowych i drukowanych w Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Serbii, Estonii, na Litwie i Łotwie. Spółka zatrudnia blisko 3 tys. pracowników w Europie.

MZN Property zarządza platformą technologiczno-finansową umożliwiającą wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla branży nieruchomości, największy w Polsce wydawca serwisów z ogłoszeniami dot. nieruchomości m.in. Morizon.pl, narzędziami do porównywania i procesowania kredytów hipotecznych, gotówkowych i firmowych – Lendi.pl oraz FinPack (software).

Gratka.pl Sp. z o.o.  – spółka, która prowadzi jeden z największych i najbardziej popularnych serwisów ogłoszeniowych w Polsce. Serwis skierowany jest do odbiorców indywidualnych oraz biznesowych, do kupujących i sprzedających. W 2019 r. ukazywało się w nim średnio 760 000 ofert i odwiedzało go 2,8 mln użytkowników miesięcznie.

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!