Kancelaria GESSEL doradzała DataWalk S.A. przy kolejnej, trzeciej i jak dotąd największej ofercie publicznej akcji nowej emisji spółki.

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną w związku z przygotowaniem dokumentacji transakcyjnej  i przeprowadzaniem oferty publicznej akcji z wyłączeniem prawa poboru, emitowanych w ramach kapitału docelowego Spółki. Oferta była skierowana do inwestorów kwalifikowanych uczestniczących w procesie book-buildingu. Łączna wartość objętych akcji nowej emisji wyniosła 65 milionów złotych.

Spółka planuje inwestować wszystkie środki finansowe pochodzące ze sprzedaży i od inwestorów na zwiększenie zatrudnienia w najbliższych miesiącach, m.in. w obszarach sił sprzedażowych i wdrożeniowych. 

W prace transakcyjne zaangażowana była Julia Trzmielewska, starszy prawnik oraz Jakub Rowicki, prawnik. Całość nadzorował Krzysztof Marczuk, wspólnik, radca prawny.

DataWalk S.A. o polski high-tech notowany na GPW od 2019 r. (wcześniej był notowany na NewConnect). Spółka specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania do analizy dużych ilości danych, która znajduje zastosowanie m.in. w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym.