Kancelaria GESSEL doradzała Grupie LUX MED w inwestycji w Swissmed Centrum Zdrowia

09.07.2021 Aktualności

Prawnicy Kancelarii GESSEL wspierali Grupę LUX MED w kolejnej transakcji, w ramach której Grupa została inwestorem strategicznym Swissmed Centrum Zdrowia. Inwestycja przyczyni się do dynamicznego rozwoju usług medycznych oferowanych przez LUX MED w północnej Polsce. Intencją LUX MED  jest wycofanie gdańskiej spółki z obrotu giełdowego, a docelowym zamiarem jest nabycie wszystkich akcji Swissmed.

W 2018 roku Grupa LUX MED, której również wtedy doradzała Kancelaria GESSEL, stała się właścicielem placówek w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim należących do firmy Swissmed Prywatny Serwis Medyczny, ówczesnej spółki zależnej Swissmed Centrum Zdrowia.

Doradztwo Kancelarii GESSEL miało kompleksowy charakter i obejmowało wszystkie etapy transakcji od analizy due diligence, poprzez prace nad dokumentacją transakcyjną i jej negocjacje oraz przygotowanie wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji przez pozostałych akcjonariuszy Swissmed.

Całość prac transakcyjnych nadzorował Marcin Macieszczak, partner zarządzający, radca prawny, wspierany przez starszych prawników: Julię Trzmielewską i Michała Wielińskiego oraz Krzysztofa Jasińskiego, managing associate. Proces due diligence przeprowadził zespół koordynowany przez Michała Boryczkę, managing associate, w skład którego wchodzili prawnicy: Iwona Gielo-Benza, Karolina Olszewska, Dominik Kaszuba, Erazm Dutkiewicz oraz Jędrzej Besztak.

Swissmed od 2004 r. notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Szpital Swissmed Centrum Zdrowia  jest największym wielospecjalistycznym prywatnym centrum zdrowia na Pomorzu. Obiekt zajmuje powierzchnię ok. 8000 m kw. i oferuje pacjentom m.in. 80 łóżek, 5 sal operacyjnych, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz opiekę wybitnych specjalistów w różnych dziedzinach medycyny.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest prawie 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Zatrudnia ponad 17 500 osób, w tym około 7500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Jest głównym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Bądź z nami na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mogą Cię zainteresować

10.05.2023

WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar dotyczący funkcjonowania fundacji rodzinnej. Jeśli jesteś właścicielem polskiej firmy i planujesz sukcesję rodzinną, to to wyd...

Aktualności
WEBINAR: nowe zmiany do ustawy o fundacji rodzinnej

05.05.2023

Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

14 dni od ogłoszenia w Monitorze Polskim wejdzie w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wdroży do polskiego porządku prawnego m.in.  unij...

Aktualności
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów
Wszystkie wpisy

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera!