Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz VirtusLab w transakcji pozyskania inwestora, którym został amerykański fundusz private equity Aquiline Capital Partners.

Inwestycja przyczyni się do dalszego przyspieszenia wzrostu organicznego poprzez przyciąganie i utrzymanie najwyższej klasy talentów, wzmocnienie działu badawczo-rozwojowego VirtusLab skoncentrowanego na wydajności tworzenia oprogramowania oraz przejęć w celu zwiększenia skali i zasięgu.

Doradztwo Kancelarii GESSEL miało kompleksowy charakter i obejmowało m.in. wsparcie przy due diligence, przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej, koordynację pracy doradców zagranicznych, doradztwo w procesie reorganizacji oraz wdrażania programów motywacyjnych.

Zespół transakcyjny prowadził Michał Bochowicz, partner, adwokat, współpracując z Christianem Schmidtem, partner, adwokat niemiecki, Julią Ząbkiewicz-Grzyb, starszy prawnik, adwokat, Weroniką Zdeb, starszy prawnik, adwokat oraz prawnikami: Rafałem Smolikiem i Katarzyną Zarzycką. Za kwestie pracownicze odpowiedzialny był Adam Kraszewski, partner, radca prawny. Za kwestie podatkowe odpowiedzialna była Inarda Bielińska, of counsel, radca prawny oraz Michał Brągiel, starszy prawnik, adwokat.

VirtusLab jest firmą programistyczną i konsultingową z siedzibą w Polsce i biurami w Londynie i Berlinie, która obecnie zatrudnia ponad 300 osób. VirtusLab specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych, systemach rozproszonych i platformach analizy danych  dla klientów korporacyjnych na całym świecie. Firma została uznana przez Financial Times za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie przez ostatnie trzy lata.

Aquiline Capital Partners to prywatna firma inwestycyjna z siedzibą w Nowym Jorku i Londynie, zarządzająca aktywami o wartości 7 miliardów dolarów. Specjalizuje się w inwestycjach w spółki z branży usług finansowych i technologii, usług biznesowych i opieki zdrowotnej.