Kancelaria GESSEL doradzała wspólnikom mniejszościowym Profim w transakcji sprzedaży udziałów w spółce Profim na rzecz Grupy Flokk w drodze wymiany udziałów.

W wyniku realizacji transakcji wspólnicy Profim, w tym fundusz zarządzany przez Innova Capital, zostali mniejszościowymi wspólnikami Grupy Flokk, w której większościowy pakiet zachowały fundusze zarządzane przez Triton Partners.

Spółka Profim jest czołowym producentem foteli i siedzisk biurowych, spółka jest obecna na wielu rynkach zarówno w Europie jak i na świecie, przy czym większość produkcji jest przeznaczona na eksport. Spółka sprzedaje produkty pod własną marką, w ramach rozbudowanej sieci dystrybucji oraz współpracuje z renomowanymi projektantami.

Grupa Flokk jest liderem rynku europejskiego w zakresie wzornictwa, rozwoju i produkcji mebli biurowych. W 2017 roku Flokk przejął dwie szwedzkie spółki - Malmstolen i Offecct - oraz lidera rynku szwajcarskiego, firmę Giroflex. Akwizycje te przyczyniły się do zwiększenia obrotu grupy o około 50% i dodatkowo pozytywnie wpłynęły na jej wynik operacyjny

Kancelaria GESSEL uprzednio zapewniała kompleksową obsługę prawną transakcji sprzedaży udziałów w spółce Profim, w tym finalizacji sprzedaży udziałów na rzecz funduszu PE reprezentowanego przez Innova Capital.

Projekt prowadził Karol Sokół, managing associate adwokat.